Naga Marketsfigurki policjantówPolicja w regionach Dżammu i Kaszmir wydała publiczne oświadczenie, ostrzegające społeczeństwo przed inwestowaniem w kryptowaluty. 


Policja podobno ostrzegła społeczeństwo przed “podwyższonym ryzykiem” inwestycji związanym z zakupem cyfrowych walut takich jak Bitcoin (BTC). Stróże prawa przypomnieli też inwestorom, że kryptowaluty nie są usankcjonowane przez rząd.

Uważaj na kryptowaluty!

Media cytują przy tej okazji generalnego inspektora policji:

“Opinia publiczna jest informowana, aby nie dokonywać żadnych inwestycji w kryptowaluty, wirtualne waluty, takie jak Bitcoin, ponieważ istnieje realne i podwyższone ryzyko z nimi związane.” 

W Indiach obecnie obowiązuje zakaz ze strony banków dotyczący realizowania operacji związanych z kryptowalutami. Blokadę wprowadzono po wydaniu oświadczenia Reserve Bank of India (RBI).

Ostrożnie z regulacjami!

Władza ostrożnie podchodzi jednak też do kwestii regulacji tego rynku. Na początku tego tygodnia, Pon Radhakrishnan, Minister Stanu w Ministerstwie Finansów i Ministerstwie Żeglugi, powiedział, że rząd przypatruje się kryptowalutom, ale podchodzi do nich ostrożnie. Władze do końca nie wiedzą też, jaką drogą podążyć w kwestii legislacji. Radhakrishnan przyznał, że potrzebne jest “globalnie akceptowalne rozwiązanie”. Jego zdaniem bez tego wprowadzanie przepisów na poziomie krajów nie ma sensu w długim okresie czasu.

Przez jakiś czas krążyła informacja, że Indie stworzą własną kryptowalutę. Wczoraj RBI ogłosiło jednak, że odłożyło te plany na później i państwa cyfrowa waluta nie powstanie w najbliższym okresie.

Bank centralny Indii mówił zaś o “krypto-rupii” od kwietnia 2018 r. Instytucja przyznała wtedy, że rozważa wprowadzenie cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Doszło nawet do międzyresortowych rozważań na temat tego, jakie zalety posiada takie rozwiązanie. Ustalenia stworzonej do tego celu grupy nie zostały ujawnione. Nie wiemy więc, czy wykazały one, że narodowa kryptowaluta zaszkodzi Indiom, czy projekt zarzucono tylko tymczasowo. Krajowy magazyn biznesowy cytuje anonimowe źródło, mówiące, że  “Rząd nie chce już waluty cyfrowej. Uważa, że ​​jest zbyt wcześnie, aby myśleć o cyfrowej walucie.”

Jak więc widać Indie tkwią obecnie w rozkroku – obserwują temat, ale nie wiedzą jeszcze, w którym kierunku pójść.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here