Naga MarketsNorweska policja podejrzewa znanego milionera Toma Hagena, że ten zamordował swoją zaginioną żonę. W tle pojawia się też okup „10 milionów dolarów w Monero”.

  • Norwegia żyje tajemniczą sprawą dot. zaginięcia żony milionera. 
  • W tle pojawił się motyw okupu w wysokości 10 mln USD w Monero.

Scenariusz na dobry kryminał

Kiedy norweski milioner Tom Hagen poinformował, że jego żona została porwana w październiku 2018 r., jako dowód uwzględniono informację od domniemanych przestępców ​​o okupie o wartości 10 milionów dolarów w Monero.

Te artykuły również Cię zainteresują
Teraz, po aresztowaniu Hagena przez lokalne władze 28 kwietnia pod zarzutem zabójstwa Anne-Elisabeth Hagen, wydaje się, że żądanie okupu mogło być po prostu sposobem na ukrycie zbrodni.

O sprawie mówią mainstreamowe media w kraju, a Reuters poinformował o niej 29 kwietnia. Prawnik policji Aase Kjustad Eriksson powiedział na konferencji prasowej, że po 18-miesięcznym dochodzeniu policja ma teraz „powód, by podejrzewać Toma Hagena o morderstwo lub zlecenie zabójstwa”.

Podobnego zdania jest inspektor policji Tommy Broeske, który powiedział, że mogło „nie być porwania (…), ani prawdziwych negocjacji [z porywaczami].”

Policja przygląda się sprawie 10 milionów dolarów w Monero

Jako jeden z najbogatszych ludzi w Norwegii, Hagen ma majątek o wartości ok. 161 milionów dolarów. Nie wiadomo dokładnie, ile zainwestował w samego bitcoina (BTC) lub inne aktywa cyfrowe.

Jego żona, Anne-Elisabeth, zaginęła (zginęła) jednak 31 października 2018 r. Ponoć jej mąż otrzymał propozycję zapłacenia okupu o wartości 10 mln USD w Monero. Czy to jednak prawda?

Pamiętajmy, że na rynku kryptowalut zdarzały się przypadki, w których kryptowaluta była używana do opłacania okupu za porwanie. W styczniu Singapurczyk Mark Cheng został wzięty jako zakładnik w Tajlandii. W zamian za jego uwolnienie miano zapłacić okup w wysokości 740 000 USD w BTC. Ostatecznie zdołał on uciec.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here