Naga MarketsW dniu wczorajszym, na stronie nowozelandzkiej policji ukazał się krótki artykuł ostrzegawczy w związku z kryptowalutami. “Policja przypomina, aby obywatele byli czujni w przypadku oszustw internetowych“. 


Policja w Canterbury (regionie administracyjnym na nowozelandzkiej Wyspie Południowej) przypomina ludziom, aby byli czujni na oszustwa internetowe i zastanawiali się dwa razy przed udostępnieniem prywatnych informacji po tym, jak ofiara straciła 320.000 dolarów swoich życiowych oszczędności” – tak brzmi pierwsze zdanie ostrzegającego organu nowozelandzkiej policji. Służby odnoszą się do niedawnego incydentu oszustwa jaki miał miejsce z udziałem krypowalut na terenie kraju.

Zobacz również: Europol: Bitcoin nadal pierwszym wyborem cyberprzestępców

Wzięte za dobry przykład do ostrzeżenia ludzi oszustwo – obejmowało inwestycje w waluty kryptograficzne, takie jak bitcoin. Pewna firma szukała inwestorów chcących zarobić dużo z minimalnego wkładu w inwestycje w kryptowalutę. Jak się okazało – firma oszustów bardzo szybko zyskała na popularności oraz rozrosła się znajdując coraz to więcej potencjalnych “inwestorów”. Proceder wyłudzania środków był wszystkim znany: firma wielokrotnie kontaktowała się z ofiarą nakłaniając do inwestycji coraz to większych środków pieniężnych. Zaślepieni stopami zwrotu inwestorzy deponowali środki za pośrednictwem strony internetowej.

Jak nietrudno się domyślić, firma oszukiwała w ten sposób potencjalnych inwestorów mamiąc łatwością zarobienia pieniędzy na rynku kryptowalut. Co najbardziej jednak zatrważa w tej historii to fakt, że najbardziej poszkodowana osoba straciła ponad 320 tysięcy dolarów.

Może Cię zainteresować: Hackerzy stworzyli miliard fałszywych tokenów. Wymieniali je na prawdziwe kryptowaluty

Jak opisuje na stronie sierżant Paul Reeves: “Pamiętajmy, że jeśli jakaś inwestycja wydaje się zbyt dobra, aby była prawdziwa, to prawdopodobnie tak jest“. Policjant dodaje również, że: “Członkowie społeczeństwa powinni zasięgnąć porady przed dokonaniem jakichkolwiek inwestycji online, których nie są pewni – zwłaszcza, jeśli chodzi o kryptwaluty”. Następnie Paul Reeves opisuje, że w gruncie rzeczy nie tak trudno paść ofiarą przestępców wyłudzających środki. “Oszuści są niezwykle wytrwali i mogą wydawać się bardzo wiarygodni, ponieważ są bardzo dobrze zorientowani w swojej branży” dodaje sierżant Reeves.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here