Naga MarketsPolicja: chciał zainwestować w bitcoiny stracił 70 tys. złPortal Policja.pl przekazuje, że pewien mieszkaniec powiatu świebodzińskiego stracił blisko 70 tysięcy złotych. Wszystko przez inwestycję w bitcoiny.

  • Polska policja informuje o inwestorze, który stracił 70 tys. zł przez kryptowalutowych oszustów.
  • Nieszczęsny mieszkaniec powiatu świebodzińskiego udostępnił dane do swojego konta oszustowi.
  • Policja przypomina, jak nie dać się oszukać na rynku BTC.

Policja: chciał zarobić, stracił 70 tys. zł

Wspomniany nieszczęśnik “udostępnił dane do swojego konta oszustowi”. Z kolei ten “zaciągnął na niego zobowiązania”.

Pamiętajmy, aby nigdy nie podawać danych dostępowych do banku lub żadnego serwisu. Poznaj sposoby działania oszustów i nie daj się oszukać w sieci. Chroń swoje dane – przypomina na policyjnym portalu młodszy aspirant Marcin Ruciński.

Jeden z mieszkańców powiatu świebodzińskiego został przez oszusta przekonany o możliwości dołączenia “do intratnej inwestycji” opartej na BTC.

“Mężczyzna przekazał dane dostępowe do swojego konta bankowego, w celu przeprowadzenia „uwierzytelniających” operacji oszustowi, który zaciągnął na jego osobę kredyty. Poszkodowany utracił w ten sposób około 70 tysięcy złotych”

– opisuje portal.

Jak nie dać się oszukać?

Policja.pl informuje, jak nie dać się oszukać:

“Uzyskiwanie danych personalnych lub danych do logowania w różnych serwisach poprzez wprowadzanie w błąd, lub za pomocą złośliwego oprogramowania to dziś częste sposoby działania oszustów. Aby móc się przed nimi chronić należy stosować się do kilku zasad bezpieczeństwa, ale przede wszystkim ograniczyć zaufanie. Jedną z podstawowych zasad jest ochrona danych. Nigdy, żadna uczciwa firma nie poprosi nas o podanie danych do logowania na konto, zarówno te bankowe, jak i do serwisów społecznościowych. Dlatego też NIGDY i NIKOMU takich danych nie przekazujemy!

Nie jest to jedyny sposób działania oszustów. Kolejnym popularnym sposobem działania są fałszywe maile. Oszuści podszywają się pod popularne serwisy bądź firmy kurierskie. W pierwszym z przypadków w treści e-maila znajdziemy informacje, o trudności z kontaktem i konieczności uregulowania zaległości, inaczej nasz dostęp do serwisu zostanie zablokowany. W drugim przypadku, w wiadomości od firm kurierskich zobaczymy informację o braku możliwości odnalezienia naszego adresu, przez co nie można dostarczyć przesyłki. W obu przypadkach NIE WOLNO wchodzić w żaden z linków/odnośników. Przekierują nas one na stronę do złudzenia przypominającą oryginalną, a następnie poprzez złośliwe oprogramowanie podczas próby logowania do serwisu lub do banku wykradną nasze dane dostępowe.”

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Kolejny click bait. Policja niech się zajmnie oszustami na wnuczka. Albo coś w ich randze. Może wspomagajcie frankowiczow np. comparic… Kolejne wp czy Onet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here