Naga MarketsPolicja aresztowała 30 osób, które mogły być zamieszane w atak hakerski na CoincheckJapońscy śledczy podobno zidentyfikowali osoby, które mogą być zamieszane w atak hakerski na Coincheck z 2018 roku. Śledzili konta z giełd kryptowalut używane do prania środków.

  • Policja ponoć wyśledziła osoby, które mogą być zamieszane w napad hakerski na Coincheck.
  • Chodzi o atak hakerów na giełdę, który miał miejsce w 2018 r. W jego wyniku platforma – i jej klienci – utraciła jednostki kryptowaluty NEM (XEM) o wartości około 534 milionów USD.

Hakerzy pod lupą policji

Według raportu japońskiego serwisu Nikkei Asia z 22 stycznia, policja aresztowała około 30 osób. Są one ponoć zamieszane we włamanie się do systemów jednej z giełd kryptowalut. W styczniu 2018 r. hakerzy okradli Coincheck z kryptowalut NEM (XEM) o wartości około 534 milionów USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nikkei Asia twierdzi, że według anonimowego źródła, śledczy „prześledzili konta na konwencjonalnych giełdach kryptowalut, za pośrednictwem których dokonano konwersji zhakowanych NEM”, aby zidentyfikować ok. 30 osób.

Śledztwo trwa

Ponoć aresztowane osoby przebywały w Japonii. Nie wiemy jednak, jakiej są narodowości. Wcześniej zaś sugerowano, że za atakiem na giełdę stali rosyjscy hakerzy. Mieli być częściowo odpowiedzialni za zainfekowanie wirusem komputerów osobistych pracowników Coincheck. Wirus mógł zaś umożliwić przestępcom przejęcie zainfekowanych komputerów i ich zdalną ich obsługę, co umożliwiło im dokonanie kradzieży.

Do tej pory japońskie władze dokonały już kilku aresztowań w związku z włamaniem do systemów platformy Coincheck. W marcu lokalna policja aresztowała dwóch mężczyzn, którzy rzekomo kupili część skradzionych NEM, jakie wystawiono na rynku w Darknecie, co miało miejsce wkrótce po samym ataku. Według policji obaj nabywcy znali nielelane pochodzenie funduszy, ale mimo tego faktu zdecydowali się na zakup kryptowalut i to ze sporym rabatem.

Jak widać, upadki giełd kryptowalut z powodu napadów hakerów nadal stanowią bardzo poważny problem rynku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here