Naga MarketsPolenergia w dużej korekcie - zapiski giełdowego spekulantaPolenergia odnotowała 34,24 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 49,89 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 52,72 mln zł wobec 68,65 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 75,68 mln zł wobec 94,08 mln zł rok wcześniej. Skorygowany zysk netto okazał się niższy o 16,8 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem i wyniósł 34,3 mln zł. Skorygowana marża EBITDA, z wyłączeniem segmentu obrotu i sprzedaży wyniosła 47,3% i była o 4,4 pkt proc. niższa od rozpoznanej w analogicznym okresie poprzedniego roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 636,92 mln zł w I kw. 2021 r. wobec 458,98 mln zł rok wcześniej. Reakcja na wyniki była znikoma. Patrząc na wykres, widać że kurs podlega korekcie w szerszym trendzie wzrostowym. Wydaje się, że szans na jej zakończenie można szukać przy linii trendu.

Spółka wyraziła zadowolenie z uzyskanych wyników. Spółka podała, że wysokie wyniki finansowe wypracowane w pierwszym kwartale 2021 roku, wskazują, że ponowne częściowe zamrożenie polskiej gospodarki nie wpłynęło w aż tak istotny sposób na funkcjonowanie spółek Grupy.

Te artykuły również Cię zainteresują
W kierunku linii trendu?

“Ponadto segment energetyki wiatrowej pozostaje w tym i w przyszłym roku w dużej mierze odporny na bieżącą zmienność cen energii elektrycznej z uwagi na fakt, iż dla większej części portfela ceny sprzedaży energii oraz zielonych certyfikatów zostały zabezpieczone na rynku terminowym. Dodatkowo poziom zabezpieczenia przed ryzykiem wzrostu stopu procentowej został zwiększony do 75 proc. wartości łącznego zadłużenia”- zaznaczono.

polenergia


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dino notowania | akcje gpw | ten square games kurs | jsw notowania | akcje 11bit | płatność blik | pko kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here