Naga Markets

Polenergia utworzy 19,9 mln zł odpisu w segmencie Gazu i Czystych PaliwWarszawa, 23.12.2021 (ISBnews) – Polenergia zdecydowała o utworzeniu odpisu aktualizacyjnego wartość aktywów segmentu Gazu i Czystych Paliw w kwocie około 19,9 mln zł, który wpłynie na skonsolidowany wynik brutto, podała spółka.

“Utrata wartości aktywów segmentu Gazu i Czystych Paliw jest wynikiem prognozowanego spadku marży na produkcji energii elektrycznej w Elektrociepłowni Nowa Sarzyna wynikającego ze zmian oczekiwanych poziomów cen energii elektrycznej, gazu i uprawnień do emisji CO2” – czytamy w komunikacie.Odpis ma charakter niegotówkowy, a jego szacowany wpływ na skonsolidowany wynik brutto Polenergii za 2021 rok wynosi około 19,9 mln zł. Zgodnie z przyjętą definicją pozostanie bez wpływu na wynik EBITDA, zaznaczono.

Polenergia to polska spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie działająca jako spółka holdingowa dla jej zależnych spółek operacyjnych działających w obszarze wytwarzania energii z konwencjonalnych i odnawialnych źródeł oraz dystrybucji i obrotu energią elektryczną. Grupa Polenergia jest wspólnie kontrolowana przez panią Dominikę Kulczyk oraz spółkę Brookfield Asset Management Inc. z siedzibą w Kanadzie.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here