Naga MarketsPolenergia rośnie po wynikach. Celem kwietniowy szczyt - zapiski giełdowego spekulantaWynikami wstępnymi za III kwartał pochwaliła się wczoraj Polenergia. Spółka w tym okresie wypracowała 53,7 mln zł skorygowanego zysku netto co stanowi wzrost o 36,8 mln zł w skali roku, podała spółka. Skorygowany wynik EBITDA wyniósł 95,1 mln zł i był wyższy o 42 mln zł w skali roku, głównie w efekcie wyższego wyniku w segmencie gazu i czystych paliw (o 33,9 mln zł) oraz w segmencie obrotu i sprzedaży (o 4,5 mln zł). W okresie dziewięciu miesięcy, skorygowany wynik EBITDA Grupy Polenergia wyniósł 282,3 mln zł i był wyższy o 81,5 mln zł skali roku. W I-III kw. 2021 roku skorygowany zysk netto Grupy wyniósł 148,8 mln zł, co stanowi wzrost o 62,9 mln zł r/r.

“Przyczynił się do tego głównie wyższy wynik w segmencie gazu i czystych paliw (wzrost o 89,3 mln zł) oraz w segmencie obrotu i sprzedaży (wzrost o 22,9 mln zł) w związku z realizacją procesu optymalizacji pracy Elektrociepłowni Nowa Sarzyna zgodnie z postanowieniami umowy o świadczenie usług zarządzania portfelem oraz sprzedaży energii elektrycznej, paliw gazowych oraz uprawnień do emisji.Blisko maksimów

Wyższy wynik skompensowany został częściowo przez niższy wynik segmentu lądowych farm wiatrowych (spadek o 29,1 mln zł) spowodowany niższym poziomem produkcji wynikającym z niższej wietrzności” – podano w komunikacie. Notowania silnie rosną po okresie korekty i jedynym celem popytu jest już szczyt z początku kwietnia.

polenergia


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here