Naga MarketsPolenergia: Projekt farmy wiatrowej Piekło wygrał w aukcji OZEPolenergia Farma Wiatrowa Piekło i Polenergia Farma Wiatrowa 16 – spółki Polenergii rozwijające projekt farmy wiatrowej Piekło o łącznej mocy 13,56 MW – wygrały aukcję na sprzedaż energii ze źródeł odnawialnych (OZE) i zakontraktowały sprzedaż 545,34 GWh energii w ciągu 15 lat, podała Polenergia.

Polenergia wygrała aukcję

“Projekt ten uzyskał prawo do pokrycia ujemnego salda w odniesieniu do ceny zaoferowanej w toku aukcji, za energię elektryczną planowaną do wyprodukowania przez okres 15 lat, zgodnie z przepisami ustawy” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Łączny planowany wolumen sprzedaży energii elektrycznej w ramach aukcji przez projekt przez okres 15 lat wynosi 545 340 MWh, co stanowi ok. 100% wolumenu szacowanej produkcji farmy wiatrowej w tym okresie.

Urząd Regulacji Energetyki podał dziś, że w siódmej tegorocznej aukcji OZE zakontraktowano prawie 42 TWh energii elektrycznej o wartości 9,4 mld zł zaoferowanej w ramach 96 ofert złożonych przez 70 wytwórców.

Polenergia – notowana na GPW – jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here