Naga MarketsPolenergia [PEP], Movie Games [MOV] – Gorące spółki dniaProducent energii, spółka Polenergia pozyskała finansowanie bankowe w wysokości 480 mln zł na budowę Farmy Wiatrowej Dębsk o mocy 121 MW. Warto dodać, że będzie to największa inwestycja w historii firmy, która zapewni blisko 50% wzrost mocy w segmencie lądowych farm wiatrowych. Grupa kilku banków zgodziła się udzielić na ten cel finansowania w wysokości do 480 mln zł. Okres finansowania przewidziany jest do 2037 roku, a oprocentowanie równe jest stawce WIBOR 3M powiększonej o marżę banków. Farma Wiatrowa Dębsk składać się będzie z 55 turbin wiatrowych o łącznej mocy 121 MW.

  • Polenergia z finansowaniem dużej inwestycji
  • Kurs zmierza w kierunku ostatniego szczytu
  • Notowania Movie Games najwyżej w historii

Realizacja projektu potrwa dwa lata, a pierwszy prąd popłynie do odbiorców w połowie 2022 roku. Spółka prowadzi także inne inwestycje, w tym zwiększające moce już działających elektrowni. Szacowana roczna produkcja FW Dębsk wyniesie około 366 GWh, co odpowiada zapotrzebowaniu na energię elektryczną 183 tysięcy gospodarstw domowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Polenergia w drodze na ostatni szczyt

Spółka zaczyna więc wyrastać na jednego z liderów rynku OZE w Polsce, co ma bezpośrednie przełożenie na wykresie. Wydaje się, że mimo dużych wzrostów, maksimum z 7 lipca może dość szybko zostać poprawione.

pep


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Movie Games na nowych maksimach

Producent gier notowany na rynku NewConnect, spółka Movie Games, poinformowała wczoraj, że ma list intencyjny z Iron VR, spółką zależną Carbon Studio. Obie spółki prowadzą negocjacje dotyczące szczegółów współpracy oraz ustalają listę tytułów, które zostaną przeniesione na platformy VR. Zdaniem spółki popularność gier VR cały czas rośnie. W portfolio wydawniczym Movie Games na ten rok znajdują się m.in. “Lust From Beyond”, “Car Wash Simulator”, “Plane Mechanic Simulator”, “Alaskan Truck Simulator” oraz “Pogromcy Mitów”, realizowany na licencji znanego na całym świecie programu telewizyjnego produkcji stacji Discovery.

movie games

Na 2021 rok zostały zapowiedziane takie produkcje, jak “American Motorcycle Simulator” oraz “ER Pandemic Simulator”. W ocenie Movie Games, spośród powyższych tytułów największy potencjał na międzynarodowy sukces mają symulatory związane z motywem drogi oraz podróży. Informacja wywołała nowe maksima, a poziom 100 zł tylko na kilka dni zatrzymał trend wzrostowy.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here