Naga MarketsPolenergia [PEP], Mirbud [MRB] – Gorące spółki dniaZajmująca się produkcją energii m.in. ze źródeł odnawialnych, spółka Polenergia poinformowała, że jej spółka zależna – Farma Wiatrowa 3 zawarła z firmą Vestas-Poland umowy na dostawy i serwis 55 turbin wiatrowych o mocy łącznie 121 MW. Realizacja umowy przewidziana jest w okresie od października 2020 roku do czerwca roku 2022. Jest to kolejny wygrany przetarg tej spółki zależnej, wcześniej informowano m.in. o kontrakcie na budowę Farmy Wiatrowej Dębsk o łącznej maksymalnej mocy zainstalowanej 121 MW.

  • Polenergia – spółka zależna z kolejnym kontraktem
  • Mirbud doceniony na rynku
  • Kurs obu spółek w kierunku czytelnych oporów

Spoglądając na notowania, widać że po niewielkiej korekcie, cena z dużą dynamiką wróciła do wzrostów. Interesująco wygląda sytuacja techniczna na wykresie miesięcznym.

Polenergia w kierunku 36 zł

Z dużym prawdopodobieństwem może tu ocenić, że opór w rejonie 33 zł będzie w najbliższym czasie przełamany i cena powinna sięgnąć przynajmniej szczytu z 2015 roku przy niemal 36 zł. Ostatnio o spółce pisaliśmy 20 maja.

pep

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Mirbud nadal w górę

Generalny wykonawca robót budowlanych, spółka Mirbud poinformowała wczoraj, że konsorcjum w skład, którego wchodzi, wygrało przetarg realizowany przez GDDKiA na budowa drogi S1 Kosztowy – Bielsko-Biała. Odcinek III Dankowice – węzeł Suchy Potok. Kontrakt jest warty około 586,7 mln zł brutto. Jest to kolejny wygrany przetarg w ostatnim czasie. Przy publikacji ostatniego raportu, spółka informowała, że jej portfel zamówień na lata 2020-2024 ma wartość ok. 5 mld zł, a w tym roku ok., 1,3 mld zł pozostało na 2020 rok.

mirbud

Spółka przechodzi także proces reorganizacji, mający na celu głównie koncentrację podmiotów działających w obrębie Mirbudu. W raporcie za pierwszy kwartał wyniki były zbliżone do tych sprzed roku. Spółka zdecydowała także o wypłacie dywidendy za zysk z ubiegłego roku. Na wykresie mamy silny trend wzrostowy, choć spoglądając szerzej na układ na wykresie miesięcznym, widać że główny opór znajduje się w okolicach 1,90 zł i to może być głównym celem strony popytowej.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here