Naga MarketsPolenergia: Nakłady na MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III to max. 630 mln złWarszawa, 14.10.2021 (ISBnews) – Polenergia oraz Wind Power z grupy kapitałowej Equinor, jako wspólnicy spółek projektowych MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III, podjęli uchwały w sprawie zatwierdzenia budżetu projektów oraz planu ich rozwoju, obejmujących okres do podjęcia ostatecznej decyzji inwestycyjnej i rozpoczęcia budowy, planowanych obecnie na 2024, podała Polenergia. Szacunkowa kwota wynosi do 630 mln zł, wobec przewidywanych w kwietniu br. 307-385 mln zł.

Przewidziany w budżecie poziom nakładów inwestycyjnych na przygotowanie projektów, koniecznych do poniesienia w okresie do podjęcia ostatecznej decyzji inwestycyjnej i rozpoczęcia budowy, wynosi obecnie do 630 mln zł. Jak zaznaczono, jest to wartość szacunkowa, która może ulegać dalszym zmianom w toku realizacji projektów.16 kwietnia br. Polenergia oraz Wind Power szacowały, że nakłady inwestycyjne spółek projektowych MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III na przygotowanie projektów farm wiatrowych na Bałtyku wyniosą 307-385 mln zł.

Polenergia – notowana na GPW – jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pko giełda | cdr kurs akcji | cdprojekt gpw | notowanie pgnig | akcje bank handlowy | kurs euro do złotówki | giełda polenergia |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here