Naga Markets

Polenergia ma przyrzeczoną umowę nabycia Edison Energia za 74,9 mln złWarszawa, 31.12.2021 (ISBnews) – Polenergia podpisała przyrzeczoną umowę nabycia 100% akcji Edison Energia za 74,9 mln zł, podała spółka.

“Cena 100% akcji spółki została ustalona na 74 895 871,02 zł i podlega ewentualnym dalszym korektom związanym z procedurami zamknięcia rachunków (tzw. closing accounts)” – czytamy w komunikacie.Przeniesienie własności akcji Edison Energia planowane jest na 3 stycznia 2022 r., podano także.

Na początku listopada Polenergia podpisała przedwstępną umowę nabycia 100% akcji Edison Energia. Cena nabycia akcji została wówczas wstępnie ustalona na 76,5 mln zł.

Polenergia to polska spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie działająca jako spółka holdingowa dla jej zależnych spółek operacyjnych działających w obszarze wytwarzania energii z konwencjonalnych i odnawialnych źródeł oraz dystrybucji i obrotu energią elektryczną. Grupa Polenergia jest wspólnie kontrolowana przez panią Dominikę Kulczyk oraz spółkę Brookfield Asset Management Inc. z siedzibą w Kanadzie.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here