Naga MarketsPolenergia Dystrybucja planuje 105 mln zł nakładów inwestycyjnych w l. 2021-2026Polenergia Dystrybucja – spółka zależna Polenergii – przystąpiła do realizacji planu inwestycyjnego na lata 2021-2026, który zakłada łącznie 105 mln zł nakładów, podała spółka. “Plan inwestycyjny przewiduje realizację inwestycji w zakresie zaprojektowania i wybudowania infrastruktury elektroenergetycznej służącej do zasilania nowych obiektów i odbiorców, głównie w odniesieniu do osiedli mieszkaniowych.

Celem realizacji przedmiotowego planu inwestycyjnego jest wzrost wartości aktywów regulowanych w spółce oraz istotnego zwiększenia bazy klientów końcowych” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Łączna kwota nakładów przewidzianych w planie inwestycyjnym to 105 mln zł

“Realizacja planu inwestycyjnego zostanie sfinansowana ze środków własnych spółki oraz z kredytu bankowego w kwocie 75,3 mln złotych uzyskanego na podstawie umowy zmieniającej do umowy kredytu z dnia 21 listopada 2018 r. zawartej przez spółkę z bankiem ING Bank Śląski S.A. w dniu 15 stycznia 2021 r.” – czytamy dalej.

Przewidziana została roczna karencja w spłacie kredytu, po upływie której kredyt będzie amortyzowany w okresach kwartalnych, zaś ostateczny termin spłaty kredytu to listopad 2029 r., podano także.

Polenergia – notowana na GPW – jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here