Naga MarketsPolenergia była wczoraj najsłabszym walorem w indeksie mWIG40Pierwsza czerwcowa sesja na amerykańskim rynku nie przyniosła żadnych zmian, kluczowe indeksy oscylowały w granicach kursu odniesienia. Zauważalna w maju przewaga europejskich indeksów pogłębiła się, gdy kluczowe europejskie giełdy zyskały wczoraj w przedziale 0,7-1%.

Polenergia straciła wczoraj 7,3%, KGHM ponownie stopniowo przebija okrągłą granicę 200 zł za walor

Wczoraj grupa OPEC+ utrzymała porozumienie naftowe bez zmian, co oznacza stopniowe zwiększanie wydobycia ropy naftowej. Wśród najważniejszych wydarzeń dziś o godzinie 17 przemawiać będzie Prezes Banku Anglii (BOE) Andrew Bailey, a o godzinie 19:10 wystąpi Prezes EBC Christine Lagarde.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pomimo zwyżki sięgającej 1,5%, w pierwszych godzinach handlu, indeks WIG20  stopniowo tracił wypracowany zysk i zakończył dzień na zero, na poziomie kursu odniesienia. Indeks blue chipów zdecydowanie najmocniej obciążał CD Projekt (-9,1%) – producent gier opublikował przed wczorajszą sesją istotnie słabszy od konsensusu raport za I kw. 2021 r., w wyniku nacisku podaży walor zakończył dzień wyznaczając nowe lokalne minima, jednak okrągły poziom 150 zł wciąż nie został przełamany.

Na przeciwległym biegunie znalazł się KGHM (+3,4%), który ponownie stopniowo przebija okrągłą granicę 200 zł za walor, jednak spółka od początku roku ma problem z trwałym wybiciem powyżej poziomu 220 zł, pomimo zdecydowanie lepszego zachowania w tym okresie kluczowego dla spółki surowca – miedzi. W indeksie mWIG40 najsłabszym walorem była Polenergia (-7,3%), a najsilniejszym Develia (+6,2%), która odnotowując 4 wzrostową sesję z rzędu, wspierana dodatkowo planowaną dywidendą 0,17 zł na akcję, dociera do poziomów ostatni raz widzianych w 2008 roku.

WIG w układzie dziennym

W indeksie sWIG80 najgłębszy spadek odnotował CI Games (-5,3%), na dwa dni przed planowaną premierą gry „Sniper Ghost Warrior Contracts 2”, a liderem wzrostów został Asbis (+15,5%) – na walorach spółki można mówić o odreagowaniu po ostatniej korekcie i powrocie do trendu wzrostowego.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy walut w czasie rzeczywistym | stalprodukt notowania | akcje cyfrowy polsat | ropa naftowa kurs | dow jones industrial | forex | euro cena |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here