Naga Marketslogo iostPolak Kacper Żytkowicz pokieruje rozwojem “nowego Ethereum” – projektu IOST. Oficjalnie został Dyrektorem ds. Rozwoju firmy na Europę.


Nowy manager IOST w rozmowie z nami odsłania kulisy jego angażu:

“Przed 5 miesiącami, wraz z otwarciem nowego biura w Berlinie, IOST postawiło sobie za cel wyjście poza obszar Azji oraz Ameryki Północnej oraz zdobycie rozgłosu również na obszarze Europy. Początkowo dołączyłem do biura jako dyrektor działu “Business Development”, by przed tygodniem otrzymać awans i niewątpliwą szansę, jaką jest kierowanie biurem IOST na całą Europę Centralną i Zachodnią.”

Nowe cele i wyzwania

iost kacper zytkowiczJakie cele stawia przed sobą nowy Dyrektor ds. Rozwoju?

– Za cel postawiłem sobie przede wszystkim nawiązanie partnerstw z możliwie dużą ilością firm, chcących rozwijać swoje produkty na naszej platformie, której Mainnet pojawi się już w pierwszym kwartale 2019 roku – mówi nam nowy nabytek IOST i dodaje – Dodatkowo, niewątpliwym celem jest również przybliżanie całej krypto-społeczności zalet kryjących się za rozwiązaniem oferowanym przez IOST – w najbliższych miesiącach na pewno organizować będziemy w Polsce MeetUpy celem zaprezentowania naszego konsensusu Proof-of-Believability oraz udowodnienia dlaczego tematyka skalowalności blokchainu jest tak istotna.

Czym  jest IOST?

IOST to platforma blockchain (w chwili pisania tego tekstu – 69. miejsce na CoinMarketCap), która w styczniu 2018 roku, podczas prywatnego ICO, otrzymała 40 mln dolarów finansowania od takich inwestorów jak Huobi czy Sequoia Capital. Tokeny IOST można nabyć na m.in. Binance, Huobi, OKEx, UPbit czy KuCoin. Więcej o projekcie można przeczytaj tutaj i tutaj.

Celem projektu jest poprawa skalowalności technologii blockchain, o czym Kacper Żytkowicz opowiadał nam w czasie wywiadu w październiku:

“Już teraz jesteśmy w stanie zrealizować 7000 transakcji na sekundę (TPS), co w porównaniu z około 25 TPS w przypadku Ethereum i 7 TPS które obsługuje obecnie Bitcoin, jest wynikiem mocno odbiegającym od bieżących wyników konkurencji.”

Prace idą chyba dość prężne, ponieważ niedawno zespół musiał wręcz aktualizować własną roadmapę, którą znajdziecie TUTAJ. Co zaskakujące jak na rynek ICO, projekt jest realizowany… szybciej, niż planowano.

Pierwotny plan zapowiadał uruchomienie testnetu, Everest v1.0 w Q1 2019 r. oraz premierę mainnetu zaplanowaną na Q3 2019 r. Nowa wersja roadmapy zapowiada oficjalną premierę sieci IOST w Q1 2019, zdecentralizowane aplikacje, aplikacje komercyjne oraz wsparcie łańcuchów bocznych są zaplanowane na Q2 2019.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here