Naga MarketsPolscy konsumenci coraz częściej sięgają po krótkoterminowe finansowanie i pożyczki, pomimo tego, że przeciętny Kowalski nadal mało wie o rynku oraz dostępnych na nim produktach, twierdzi Tymon Zastrzeżyński, prezes platformy Loando. Właśnie z myślą o nich powstają porównywarki ofert pożyczkodawców, lokat oraz kont bankowych pozwalając szybko i w łatwy sposób znaleźć odpowiedni dla siebie instrument. Więcej o porównywarkach oraz polskim rynku pożyczek online w najnowszym programie Biznes Focus, prowadzonym przez Cezarego Andrzejczyka.


Porównywarka pożyczek zdaniem Loando może edukować konsumenta

Jak twierdzi prezes platformy Loando porównującej produkty finansowe, konsument szukając pożyczki online, lokaty lub odpowiedniego dla siebie konta bankowego może poprzez porównywarkę poszerzyć swoją wiedzę na temat podstawowych instrumentów i pojęć ekonomicznych, dotyczących między innymi rzeczywistego oprocentowania (RRSO) oraz warunków, na podstawie których zazwyczaj przyznawane jest finansowanie.

Na całym świecie widzimy tendencję do porównywania. Ilość produktów, które możemy kupić jest bardzo duża. Statystyczny Polak nie jest zbyt dobrze wyedukowany na temat produktów, szczególnie finansowych, bo nie są to sexy sprawy, nazwijmy to otwarcie. Dlatego takie narzędzia jak nasze pozwalają mu zobaczyć co jest dla niego dostępne oraz czym poszczególne produkty się różnią (…) oraz jakie opinie posiadają inni użytkownicy – wyjaśnia Tymon Zastrzeżyński.

Zobacz również: Nowe technologie zwiększają popularność rynku pożyczek online, twierdzi prezes Loando

Wszystko chcemy robić przez Internet, również zaciągać pożyczki

Na przestrzeni ostatnich lat działania Loando, Zastrzeżyński zauważa rosnącą digitalizację przestrzeni nie tylko consumer finance ale szeregu innych, codziennych usług. Jego zdaniem coraz częściej i chętniej chcemy załatwiać wszystko przez Internet – od zakupów spożywczych, poprzez kupno ubrań i elektroniki, aż po złożenie wniosków urzędowych. Dotyczy to również strefy ubiegania się o pożyczkę lub kredyt, co wpłynęło na ogromny wzrost popularności porównywarek tego typu instrumentów, stabilizację oraz samoregulację branży firm pożyczkowych.

– Branża Lend-tech, czyli firm pożyczkowych udzielających finansowania całkowicie online, pozwala przejść przez proces weryfikacji, składania wniosku oraz uzyskania pieniędzy w przeciągu zaledwie piętnastu minut. Oczywiście produkty są droższe niż w banku, a kwoty relatywnie niższe, to jest to całkowicie rekompensowane przez elastyczność i szybkość działania, co sugeruje cały czas rosnąca liczba klientów tego typu rozwiązań – komentuje Zastrzeżyński.

Rozwiązania lend-tech stały się na tyle powszechne, że zaczynają z nich korzystać również standardowe banki. W tym momencie stali klienci wielu instytucji finansowych mogą liczyć na kredytowanie bez dodatkowych weryfikacji w przeciągu kilku minut, na przykład z poziomu swojej aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: GBP/USD, GBP/JPY, AUD/CAD
Następny artykułPoranek z rynkami – Waluty, surowce, DAX oraz metale szlachetne 28.01.2020 [WIDEO]
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here