Naga MarketsPołączenie Virgin Media i O2 stworzy największy brytyjski telekomNajnowsza umowa dwóch spółek, Liberty Global Plc oraz Telefonica SA doprowadzi do stworzenia największego operatora telefonii i internetu w Wielkiej Brytanii. Połączenie to stworzy silniejszego konkurenta na rynku brytyjskim wspierając ekspansję Virgin Media oraz wdrożenie mobilne O2 5G z korzyścią dla konsumentów, firm i sektora publicznego.

  • Firmy zainwestują 10 mld funtów w ciągu najbliższych 5 lat
  • Synergie mają wynieść 6,2 mld funtów
  • Planowane sfinalizowanie transakcji w połowie 2021 roku

O2 i Virgin Media warte razem ponad 31 mld funtów

Przy transakcji O2 wycenione jest na 12,7 mld funtów, a Virgin Media na 18,7 mld funtów, co daje łącznie ponad 31 mld funtów. O2 zostanie przeniesione do wspólnego przedsięwzięcia bez zadłużenia, a Virgin Media z długiem w wysokości 11,3 mld funtów.

W pełni konwergentna platforma na pierwszym miejscu ma stawiać klientów i będzie w stanie wprowadzać innowacje w zmieniającym się środowisku cyfrowym. Inwestycja na ten cel w ciągu najbliższych lat pochłonie 10 miliardów funtów.

CMC
Koronawirus straszy rynki - wykorzystaj sytuację. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Oczekuje się, że wspólne przedsięwzięcie przyniesie znaczące synergie o wartości 6,2 miliarda funtów według wartości bieżącej netto po kosztach integracji i równoważne korzyściom z kosztów, nakładów inwestycyjnych i przychodów w wysokości 540 milionów funtów rocznie w piątym pełnym roku po zamknięciu.

Finalizacja transakcji za rok

Obie strony oczekują, że wpływy pieniężne netto zostaną zamknięte na koniec serii po dokapitalizowaniu, które wygenerują przychody w wysokości 5,7 miliarda funtów w przypadku Telefoniki i 1,4 miliarda funtów w przypadku Liberty Global. Dochody z przyszłego generowania wolnych przepływów pieniężnych i finansowania będą rozdzielane równo między Telefonica i Liberty Global

Firmy planują sfinalizować transakcję w połowie 2021 roku. Połączenie Virgin Media i O2 stworzy ogólnokrajowego, zintegrowanego dostawcę usług komunikacyjnych z ponad 46 milionami abonentów oraz 11 miliardami funtów przychodów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here