Naga MarketsWiele mówi się w ostatnim czasie o tym, że technologia blockchain zrewolucjonizuje niemal wszystkie gałęzie gospodarki. Coraz większe grono zwolenników nowych technologii uważa także, że kryptowaluty są przyszłością, że w chwili obecnej stanowią one ogromne zagrożenie dla sektora finansów i są jednym z największych konkurentów banków. Warto także wspomnieć, że coraz większą popularnością cieszy się Revolut, darmowa aplikacja na smartphone, dzięki której można uniknąć zbędnych kosztów związanych z przewalutowaniem środków. 


200 000 Polaków korzysta z Revolut

Ten londyński start-up oferujący darmowe konto i kartę pozwalającą płacić za granicą w 150 walutach po kursie międzybankowym od niedawna ma także swoją siedzibę w Polsce i jak się okazuje z powodzeniem realizuje tu swoją misję. W samym tylko sierpniu Polacy dokonali bowiem za pomocą Revolut transakcji na łączną kwotę 100 milionów Euro.

To był nasz najlepszy miesiąc od wejścia firmy do Polski. Wyniki zawdzięczamy rekomendacjom i aktywności naszych klientów, których liczba w Polsce przekroczyła już 200 000 osób – mówi Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.

Fintech postanowił także zbadać wakacyjne zwyczaje swoich klientów w Europie. Jak się okazuje, Polacy, którzy w trakcie wakacji wydali za pośrednictwem Revolut średnio po 2500 zł na przeloty, noclegi, jedzenie i transport są jednymi z bardziej oszczędnych narodów. Z badania tego wynika, iż gospodarujemy swoimi pieniędzmi lepiej (bądź jesteśmy biedniejsi lub bardziej skąpi) niż Szwajcarzy, Brytyjczycy czy Irlandczycy, którzy na w/w cele wydali odpowiednio 4350, 4020 i 3810 PLN.

Poznajmy się w wakacje, zakochajmy na resztę życia

Wielu klientów Revolut testowało nasze usługi podczas tegorocznych letnich urlopów zagranicznych. Wiedzieliśmy to śledząc rekordowe wolumeny transakcji na przełomie lipca i sierpnia. Liczymy, że Revolut przyda im się teraz podczas zakupów w internecie, przelewów międzynarodowych, wyjazdów służbowych i jako podstawowy rachunek płatniczy do codziennych wydatków. W gronie popularnych wśród użytkowników Revolut sprzedawców wyróżniają się Aliexpress, Allegro i PayPal oraz Orlen, McDonalds i Uber. Mamy tu więc zakupy w sieci i codzienne wydatki na transport i posiłki, pozycje nie związane stricte, lub wcale, z podróżowaniem – mówi Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNorges Bank decyduje się na pierwszą podwyżkę stóp od 2011 r.
Następny artykułJustin Bennett: EUR/AUD powraca do kanału wzrostowego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here