Naga Marketssonia targosz fiat based tokenKryzys Tethera nie powoduje upadku innych stablecoinów. O bycie nowym liderem tego rynku będzie z pewnością walczyło sporo nowych projektów. Tymczasem to w Polsce powstaje stablecoin, który może okazać się ciekawym rozwiązaniem technologicznym dla wielu inwestorów i firm. W udzielonym nam wywiadzie CEO projektu, Sonia Targosz, podaje nam pierwsze informacje dotyczące Fiat Based Token.


Skąd pomysł na stworzenie stablecoina?

Sonia Targosz: Smart contracty mają ogromny potencjał w automatyzacji wielu procesów. Są one rozliczane za pomocą kryptowalut, co powoduje, że aplikacje powstające w oparciu o tę technologię mają bardzo ograniczoną grupę klientów. Korzystanie z kryptowalut jest wciąż dość skomplikowane i ryzykowne dla przeciętnych użytkowników. Stąd wydaje się nam, że idealnym rozwiązaniem staje się wprowadzenie do całego procesu właśnie stablecoina.

Obecnie najsłynniejszy stablecoin na rynku, czyli Tether, przeżywa pewien kryzys. Czy uważasz, że to dobry moment na wejście na rynek?

Myślę, że potencjał rynku stablecoinów jest bardzo duży i „dobry moment” będzie trwał jeszcze przez długi okres. Na rynku pojawia się coraz więcej stablecoinów, ale wciąż są to rozwiązania przeznaczone dla ludzi z branży kryptowalut. Wierzę, że misją stablecoinów jest doprowadzenie do masowej adopcji technologii blockchain, a do tego będzie potrzebny lepszy user experience i prostota. Można by o tym mówić godzinami…

W porządku, co jednak właściwie może dać Wasz token klientom?

Token będzie miał kilka zastosowań, jedną z funkcjonalności będzie np. forma punktu  lojalnościowego. Niestety na chwilę obecną nie możemy więcej zdradzić. Szczegóły podamy jednak w najbliższym czasie.

Z jakimi podmiotami będziecie współpracować?

Na początku będą to głównie projekty ze środowiska blockchain, które poszukują tzw. „fiat gateway”, oraz ich użytkownicy. Docelowo chcielibyśmy, aby aplikacja była wykorzystywana do codziennych płatności. Mamy kilka asów w rękawie, o których również opowiemy w stosownym czasie.

Czym Fiat Based Token różni się jednak od innych tego typu projektów dostępnych już na rynku?

Przede wszystkim nie budujemy jedynie stablecoina, a cała infrastrukturę – mobilną aplikację płatniczą, która może pełnić funkcję konta osobistego. Każdy użytkownik będzie mógł wysyłać darmowe, natychmiastowe przelewy, rozliczać smart contracty na Ethereum za pomocą euro, płacić kartą debetową oraz wiele innych funkcji. Stokenizowane pieniądze fiducjarne będą wytwarzane w ramach instytucji finansowej, więc nie będzie tutaj mowy o braku pokrycia.

Inwestorów z pewnością interesuje, kiedy planowane jest ICO projektu?

Już niedługo, bo w pierwszym kwartale 2019 r., ale tak naprawdę rozważamy różne źródła finansowania.

Czy możesz coś więcej powiedzieć o zespole, który stoi za Fiat Based Token?

Jesteśmy zespołem młodych ludzi, którzy posiadają background w finansach i branży kryptowalut. Współpracujemy także z doświadczonymi bankowcami i prawnikami oraz startupowcami z branży blockchain, którzy odnieśli już światowe sukcesy. Niedawno mieliśmy również przyjemność powitać w naszym zespole pierwsze osoby zajmujące się marketingiem. Wkrótce też ogłosimy pełny skład projektu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here