Naga MarketsDo zespołu dostawców oprogramowania pozwalającego na dalszy rozwój platformy MetaTrader 5 od MetaQuotes dołączyło właśnie polskie przedsiębiorstwo Empirica Software. Nasza rodzima firma z branży technologii finansowej (FinTech) dołącza więc do Tools for Brokers (T4B ), które ogłosiło wsparcie dla najnowszej platformy MT na początku tego miesiąca.


Funkcje tradingu algorytmicznego teraz również w MT5

Empirica Software podobnie jak T4B, do tej pory skupiało się na wsparciu swoich własnych produktów. Od teraz przedsiębiorstwo z Polski będzie dostarczało również narzędzia klientom instytucjonalnym posiadającym w swojej ofercie najnowszą wersję oprogramowania handlowego od MetaQuotes.

„Przez ostatnie 6 lat wyraźnie umocniliśmy naszą pozycję rynkową wiodącego partnera technologicznego instytucji finansowych i przedsiębiorstw FinTech. Stworzyliśmy niezwykle silny silnik algorytmiczny, który pozwolił naszym klientom stać się jednymi z najwydajniejszych animatorów rynkowych między innymi na GPW” – komentuje Michał Różański, prezes Empirica.

„Jesteśmy pionierami w zakresie rozwoju inteligentnych robo-doradców bazujących na nauczaniu maszynowym. Obecnie przy współpracy z MetaQuotes będziemy wspierać przedsiębiorstwa brokerskie i firmy inwestycyjnej oferując im rozszerzenia do standardowych funkcji MT5” – dodaje.

Empirica do tej pory współpracowała nie tylko z GPW, ale również Credit Agricole, domem maklerskim BOŚ Banku, Invest Help oraz Swissborg. Główna siedziba firmy mieści się w Polsce, posiada jednak swoje zagraniczne biura również w Niemczech, Holandii, Finlandii i Szwajcarii.

Powyższy ruch z całą pewnością nie jest przypadkowy. MetaQuotes od dłuższego czasu robi bardzo dużo, aby zachęcić brokerów i ich klientów do migracji na MT5 z wysłużonego już MT4. Pomimo debiutu kilka lat temu platforma oznaczona numerem 5 cały czas nie potrafi przebić popularności starszej wersji. W tym momencie dostęp do MT5 oferuje ponad 100 przedsiębiorstw finansowych – MetaQuotes stara się „zachęcić” do transferu między innymi poprzez podnoszenie opłat licencyjnych dla MeatTradera 4.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here