Naga MarketsPolacy coraz częściej inwestują na giełdzie – rozmowa Comparic24.tvGościem Comparic24.TV była Izabela Kozakiewicz, partner zarządzający w iKsync Digital. Z uwagi na wieloletnie doświadczenie naszej rozmówczyni w branży inwestycyjnej oraz maklerskiej, spytaliśmy ją o to, z czego wynika znaczny wzrost rachunków inwestycyjnych w ostatnich kwartałach oraz czy powinniśmy spodziewać się wzrostu popularności rynku akcyjnego w Polsce.

  • Izabela Kozakiewicz przedstawiła zarówno przyczyny, jak i następstwa wzrostu liczby rachunków
  • Odniosła się także do szans jakie stoją przed branżą fintech
  • W rozmowie inwestorzy znajdą odpowiedź, które sektory branży technologiczno-finansowej będą zyskiwać na sile

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wstępie, rozmówczyni Comparic24.TV odniosła się do kwestii przyrostu rachunków inwestycyjnych w ostatnich kwartałach.

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem jest to, że dzisiaj jest stosunkowo mało możliwości na aktywne i pasywne inwestowanie kapitału przez inwestorów indywidualnych z uwagi na to, że mamy niskie stopy procentowe. – stwierdziła Izabela Kozakiewcz.

– Klasyczne oferty inwestowania są mniej atrakcyjne niż kilka lat temu – zaznaczyła partner zarządzająca w iKsync. – Trzymanie środków na lokacie jest nieopłacalne. Widzimy absolutnie duży trend w kierunku zarówno otwierania rachunków maklerskich, jak i poszukiwania inwestycji w nieruchomości, co jest typowym zachowaniem jeśli chodzi o nasz polski rynek.

– Drugim czynnikiem jest kwestia pandemii, która zatrzymała nas w domach i zmieniła nasze zachowania w zeszłym roku – zauważyła Kozakiewicz. – Nie mogliśmy realizować takich zachowań konsumenckich jakie normalnie realizowaliśmy.

Oszczędności jest więcej i poszukujemy innego zastosowania dla pieniędzy na rachunkach, gdy stopy zwrotu są bardzo niskie.

W drugiej części rozmowy Izabela Kozakiewicz wypowiedziała się na temat trendów w branży fintech, a także o tym, które z nich potencjalnie będą najbardziej zyskiwać na sile.

– Warto zastanowić się, jak redefiniują się zachowania po stronie klienta indywidualnego, jak i klienta definiowanego jako “mała firma”. – zauważyła – Będziemy odchodzić od tradycyjnych usług klasycznego banku i pójdziemy w stronę zintegrowanych ekosystemów.

Usługi inwestycyjne będą się bardzo zmieniać, bo klient indywidualny bardzo dużo rzeczy chce wziąć świadomie we własne ręce.

Więcej na ten temat w rozmowie w Comparic24.TV, zapraszamy do zobaczenia materiału.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty wiadomości | przewidywany kurs dolara | kurs złotego | notowania giełdowe pgnig | analiza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here