Naga MarketsJuż w sierpniu 2019 roku informowaliśmy o planach Revolut mających na celu umożliwienie klientom inwestowania w 450 spółek z amerykańskich giełd NYSE i NASDAQ. Jak się okazuje, niskie koszty transakcyjne bardzo spodobały się polskim inwestorom. Już 5 tys. z nich postanowiło wykorzystać tę funkcjonalność. Wśród najpopularniejszych akcji kupowanych przez inwestorów znad Wisły znalazły się Apple i Tesla.


Polacy zakochali się w Revolut

Revolut rozwija się w niesłychanie dynamicznym tempie. Na ten moment z aplikacji korzysta już ponad 900 tys. klientów z Polski. Mimo, że dostęp do amerykańskich akcji mają oni dopiero od września ub.r., to już 5 tys. użytkowników zainwestowało w ten sposób swoje środki. Warto podkreślić, że jest to drugi najlepszy wynik w Europie, zaraz po Wielkiej Brytanii.

Każdy użytkownik, który posiada darmowe konto i kartę Revolut może bez problemu kupować i sprzedawać akcje 450 spółek notowanych na amerykańskiej giełdzie. Wśród nich są giganci technologiczni (np. Alphabet, czyli spółka-matka Google, Facebook, Amazon), instytucje finansowe (BlackRock, Goldman Sachs), a także np. chiński Alibaba, japońska Toyota czy kierowany przez Warrena Buffetta Berkshire Hathaway.

Apple i Tesla najchętniej kupowanymi akcjami przez inwestorów znad Wisły

Z danych udostępnionych przez Revolut wynika, że użytkownicy aplikacji najchętniej inwestują w technologiczne blue chipy. Najpopularniejsze wśród polskich inwestorów okazują się akcje Apple. Na drugim miejscu znalazła się Tesla, na trzecim Microsoft, a dalej AMD i Amazon. Pierwszą szóstkę zamyka Google.

– Aplikacja umożliwia lokowanie części oszczędności w waluty tradycyjne, cyfrowe i akcje notowane na amerykańskiej giełdzie. Od sierpnia bezprowizyjny handel akcjami przetestowało już blisko 150 tys. klientów, w tym 5 tys. nad Wisłą. Polska jest na drugim miejscu (po Wielkiej Brytanii) pod względem liczby inwestorów, transakcji i obrotów (kolejno 5 tys., 40 tys., 15 mln USD) – podał Revolut.

Oznacza to, że przeciętna transakcja polskiego użytkownika na amerykańskiej giełdzie była warta 375 dolarów, zaś średni obrócił akcjami wart jest 3 tys. dolarów.

Revolut przygotowuje kolejne nowości

Karol Sadaj, country manager w Revolut zapowiada, że to jeszcze nie koniec i fintech pracuje już nad kolejnymi propozycjami inwestycyjnymi dla swoich klientów:

– Jeśli rok 2020 byłby pod znakiem rosnących cen i spowolnienia na rynku, to tym bardziej chcemy wyposażyć klientów indywidualnych i firmy w narzędzia do cięcia kosztów i lepszej kontroli wydatków. Dla osób testujących naszą platformę inwestycyjną przygotowujemy nowe produkty, które mogą okazać się przydatne w razie dekoniunktury.

Biorąc pod uwagę, że założony w 2015 roku Revolut ma ponad 10 mln klientów w Europie, z czego ponad 900 tysięcy w Polsce, gdyby tylko porównać go do tradycyjnego sektora bankowego, byłby 12. największym bankiem w Polsce pod względem liczby klientów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGeneral Motors prezentuje autonomiczną taksówkę
Następny artykułEuropejski Bank centralny czeka. Co z wiekiem emerytalnym w Polsce?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here