Naga MarketsPol20 z kolejnym atakiem na tegoroczny szczytOkolice 2100 punktów gdzie zatrzymały się wzrosty na polskim indeksie, można w łatwy sposób uzasadnić technicznie. Po pierwsze, w tym miejscu przebiega spadkowa linia trendu, a to zwykle ma znaczenie dla inwestorów długoterminowych. Drugi argument znajduje się pod wykresem. Niższe szczyty na wskaźniku MACD to klasyczna negatywna dywergencja, co ciekawe podobnie wygląda RSI.

WIG20 z nadzieją na dobry wynik

Sprawiło to, że od dwóch tygodni WIG20 skoncentrowany jest na tworzeniu kolejnych czarnych świec. Wkrótce może ulec to zmianie, jeżeli założymy, że jest to korekta. Taki scenariusz wspiera zatrzymanie na poziomie 1925 punktów. Znajduje się tutaj pozioma linia oznaczona jako FE100, będąca konsekwencja mierzenia kierunkowego o wartości 100%. Otrzymujemy więc sygnał, że dwie ostatnie fale spadkowe są sobie równe, a to dobra informacja dla posiadaczy długich pozycji. Zresztą wczorajszy dzień z białą świecą dowodzi, że popyt realizuje swoje zadanie zgodnie ze scenariuszem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czyli od góry mamy presję na spadki z wyższego interwału, od dołu inwestorzy intraday upierają się przy wzrostach. Oznacza to, że przedział 2100-1925 punktów jest kluczowy.

Przełamanie wsparcia to zaproszenie do głębszej przeceny sięgającej kolejno cen: 1865, 1735 lub 1530. Im dłużej trwa obrona żółtego obszaru, tym samym rośnie szansa na kolejny atak na tegoroczny szczyt.

Najbliższe dni przyniosą odpowiedź, kto wyjdzie z tego impasu zwycięsko. Ja tylko dodam, że rok temu WIG20 z tych poziomów w szybkim tempie dotarł do 1240 punktów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator giełda | biomed akcje | kurs dolara online | ropa prognozy | akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here