Naga Markets


pokemongoW weekend informowaliśmy, że pod koniec zeszłego tygodnia akcje spółki Nintendo na japońskiej giełdzie zamykały się z zyskiem prawie 9% – wszystko za sprawą premiery gry na urządzenia mobilnej Pokemon GO, w której każdy może wcielić się w trenera „kieszonkowych potworów”. Poniedziałkowe zamknięcie wywołało jednak jeszcze większą euforię – akcje azjatyckiego przedsiębiorstwa szybowały prawie 25% w górę!


24.52% w trakcie jednej sesji

Jak widać na poniższym wykresie, notowania Nintendo otwierały się z ogromną luką weekendową, która ostatecznie zapewniła wzrosty o 24.52% w stosunku do sesji piątkowej. Jak podaje agencja prasowa Reutera zwiększyło to wartość rynkową podmiotu o prawie 8 miliardów dolarów, wolumen transakcyjny odbijał natomiast od szczytów z października 2015. Jak na razie aprecjacja została skutecznie zablokowana przez maksima czerwcowo-majowe.

Ogromna luka na wykresie akcji Nintendo
Ogromna luka na wykresie akcji Nintendo

Wiele wskazuje jednak na to, że rajd może być nadal kontynuowany. Szczególnie, że aplikacja jest jak na razie dostępna oficjalnie jedynie w Stanach Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii – cały czas nie trafiła natomiast na rynek japoński, gdzie z niecierpliwością czekają na nią miliony użytkowników. Gracze na całym świecie korzystają jednak z alternatywnych rozwiązań, które pozwalają cieszyć się Pokemon GO jeszcze przed oficjalnym wydaniem w danym regionie. Między innymi w taki sposób dostęp do aplikacji uzyskały rzesze polskich sympatyków świata Pokemon.

Zdaniem analityków1) Pokemon Go codziennie zapewnia Nintendo około 4-5 milionów dolarów przychodu. Jeżeli takie wartości się utrzymają – a sama aplikacja nie spadnie z listy najpopularniejszych w iTunes i Google Play – wtedy z całą pewnością przyczyni się to do znacznego podreperowania wyniku finansowego Nintendo.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza Ichimoku USDCAD, USDCHF, AUDUSD 11 lipca 2016
Następny artykułCiti rekomenduje longi na USDCNH
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here