Naga Markets

Pojemność sieci Lightning Network wynosi już 5000 BTCRynek niedźwiedzia służy budowaniu pojemności na warstwie drugiej Lightning Network. Pomimo makroekonomicznych przeciwności i powolnej akcji cenowej, Lightning Network – rozwiązanie płatności warstwy drugiej sieci Bitcoin (BTC) – nadal kwitnie.

Sieć Lightning Network zwiększa swoją pojemność

Sieć Bitcoina Lightning Network osiągnęła kolejny sukces – jej pojemność wynosi już ponad 5 tysięcy BTC, czyli ponad 96 milionów dolarów. W efekcie coraz więcej Bitcoinów jest wprowadzanych do kanałów płatności Lightning Network na całym świecie. Wynika to z faktu, że Bitcoinerzy nadal wspierają rozwój sieci.Sieć Lightning Network pozwala użytkownikom wysyłać Bitcoiny i otrzymywać pieniądze w sposób szybszy i oferujący niższe opłaty transakcyjne. Im więcej przepustowości w sieci, tym większa płynność. W rezultacie użytkownicy mogą doświadczyć szybszych prędkości płatności i potencjalnie większych wolumenów transakcji.

Po raz pierwszy utworzona w 2018 roku sieć znalazła się ostatnio pod ostrzałem. Wpływowe osoby posiadające BTC, takie jak Udi Wertheimer mówiły o „porażce” sieci, twierdząc, że nikt jej nie używa. Niemniej jednak Lightning Network zdołała w czerwcu bieżącego roku zwiększyć swoją przepustowość do 4 tys. BTC i w ciągu ostatnich czterech lat stała się niezawodną siecią płatniczą. Jest popularna zwłaszcza na Salwadorze oraz Gibraltarze.

Pojemność sieci Bitcoin Lightning, źródło: Look into Bitcoin
Pojemność sieci Bitcoin Lightning, źródło: Look into Bitcoin

Nourou z Bitcoin Senegal wyjaśnił w czerwcu dlaczego Lightning Network jest tak ważna. W rozmowie z Cointelegraph powiedział, że ówczesny Senegal „jest gospodarką 50 FCFA” (FCFA jest najczęściej używaną walutą w Afryce). Oznacza to, że Senegalczycy z klasy robotniczej, którzy stanowią większość populacji przeznaczają średnio 50 FCFA (mniej niż 0,01 euro) na mleko, cukier, kawę, wodę i inne podstawowe produkty.

Mikrotransakcje są naszą rzeczywistością gospodarczą. Aby Bitcoin stał się standardem w nadchodzących latach i w naszych gospodarkach, sieć musiałaby mieć wystarczającą pojemność, aby wspierać te mikrotransakcje – powiedział Nourou.

Nicolas Burtey, dyrektor generalny w Galoy, był jednym z pierwszych, którzy świętowali osiągnięcie 5000 BTC przez sieć LN. Jego zdaniem przyjęcie Bitcoina w Salwadorze było punktem zwrotnym dla Lightning Network. Powiedział, że to właśnie tam wszystkie metryki naprawdę zaczęły nabierać rozpędu.

Podczas, gdy metryka 5000 BTC jest ważna, to prędkość płatności na kanał rośnie w jeszcze szybszym tempie. Jest to bardziej znacznąca metryka, ale tylko operatorzy węzłów mogą ją zobaczyć, więc nie jest tak widoczna w mediach – kontynuował Burtey.

AVA Trade

Lightning Network, kiedyś przestrzeń dla hobbystycznych entuzjastów Bitcoina, teraz przemawia do dużych korporacji. MicroStrategy zatrudnia obecnie inżyniera oprogramowania Bitcoin Lightning. Przypominamy, że MicroStrategy jest największym posiadaczem BTC wśród spółek giełdowych, mając w swoim bilansie aż 130 tysięcy BTC.

Z kolei Strike, firma Bitcoin Lightning kierowana przez Jacka Mallersa, zebrała aż 80 milionów dolarów, aby “zrewolucjonizować płatności” dla handlowców.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułTesla spada, a Cathie Wood znowu kupuje. Spółka Elona Muska w dół o 9%
Następny artykułPKP Cargo zawrze umowę na transport towarów spółek Grupy Azoty za ok. 208,5 mln zł netto
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here