Naga MarketsSztabki złota Cena złotaCeny złota (XAU/USD) stabilizują się w poniedziałek po tym, jak osiągnęły najniższy poziom od prawie dwóch tygodni. Drożejący dolar amerykański obciąża żółty metal. Indeks dolara (DXY) wzrasta o 0,1%, dobijając do piątkowego maksimum. Silniejszy “greenback” zwiększa również koszt kruszcu dla nabywców posiadających inne waluty.

  • Decydenci Rezerwy Federalnej publicznie debatują nad szybszym ograniczeniem skupu aktywów
  • Prezes Bundesbanku ostrzegając przed niekontrolowanym wzrostem inflacji w strefie euro
  • Spekulanci podnieśli swoje długie pozycje netto na złoto w COMEX i pozycje na opcjach
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Podwyżki stóp, a atrakcyjność złota na świecie

Decydenci Rezerwy Federalnej publicznie debatują nad szybszym ograniczeniem skupu aktywów, a jeden z najbardziej wpływowych urzędników banku centralnego zasygnalizował w piątek, że pomysł zostanie przedstawiony na następnym posiedzeniu Fed. Biały Dom oświadczył, że na początku tego tygodnia będzie więcej informacji na temat wyboru następnego przewodniczącego Fed przez prezydenta Joe Bidena.Tymczasem prezes Bundesbanku Jens Weidmann publicznie sprzeciwił się w piątek oficjalnemu stanowisku Europejskiego Banku Centralnego, ostrzegając, że inflacja może przez jakiś czas pozostać powyżej 2% i że EBC powinien unikać jakichkolwiek zobowiązań do utrzymywania otwartego „kranu” płynności zalewającej rynki finansowe.

Rosnąca skłonność banków centralnych do podwyżek stóp procentowych powinna zmniejszyć atrakcyjność kruszcu, ponieważ wyższe stopy podnoszą koszt alternatywny nieoprocentowanego metalu.

Spoglądając na nastroje, SPDR Gold Trust, największy na świecie oparty na złocie fundusz giełdowy, poinformował, że jego udziały wzrosły o 0,8% do 985 ton w piątek z 976,87 ton.

Spekulanci podnieśli swoje długie pozycje netto na złoto w COMEX i pozycje na opcjach w tygodniu poprzedzającym 16 listopada, podczas gdy długie pozycje netto na srebrze COMEX również wzrosły, podała w piątek amerykańska Komisja Handlu Kontraktami Terminowymi Towarów (CFTC).

Fizyczny popyt na złoto w głównych azjatyckich centrach sprzedaży złagodniał w zeszłym tygodniu, chociaż indyjscy dealerzy spodziewali się, że nadchodzący sezon ślubny ponownie zwiększy zainteresowanie żółtym kruszcem.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Cena złota (XAU/USD) spada z lokalnych szczytów

Notowania XAU/USD po wzroście w zeszłym tygodniu do poziomu 1877 USD kontynuują korektę spadkową. W poniedziałek kurs oscyluje w okolicach 1844 USD, niedaleko lokalnego poziomu wsparcia 1834 USD. Trwały spadek poniżej może wykreować głębszą korektę z celem na okrągły poziom 1800 USD. Jednak dopóki tak się nie stanie presja wzrostowa powinna się utrzymywać w kierunku szczytu z maja 1916 USD.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ropy | alior giełda | giełda cdprojekt | kurs lpp | playway akcje wykres | akcje orlen | asseco gpw |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here