Naga Markets
Jerome Powell, gubernator Fed

Wycena rynkowa cyklu zacieśniania polityki monetarnej przez Rezerwę Federalną (Fed) już jest w cenach, wskazują w najnowszym raporcie ekonomiści z ING Banku. Jednocześnie rentowności amerykańskiej krzywej dochodowości pozostają obecnie dość stabilne. Niekorzystnym scenariuszem dla globalnych rynków aktywów byłoby wstrzymanie przez Fed podwyżek po wzroście stopy funduszy do 2% w lipcu. Eksperci uznają poziom 102,00 na indeksie dolara (DXY) jako punktu odniesienia dla tego, czy „greenback” znajdzie się pod wpływem głębszej korekty. Kurs DXY kontynuuje spadek we wtorek docierając do minimum 101,74.

  • Pomysł podwyżek o 75 pb wydaje się zanikać i nieco mniej słychać o końcowej stopie procentowej Fed w obszarze 3%+
  • Stabilność na amerykańskich rynkach stóp może przełożyć się na chwilowe nieco niższe poziomy zmienności
  • Eksperci prferują stabilizację nad ostrą korektą szerokiego trendu dolarowego
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Kurs dolara (USD): Pomysł pauzy w Fed zyskuje poparcie – ING

Światowe rynki aktywów znalazły w tym tygodniu niewielką stabilność. Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone, pomysł letniej pauzy w podwyżkach stóp Fed zyskuje na popularności. Jastrząb z FOMC, Esther George, zdawała się potwierdzać wczoraj opinię, że Fed powinien ponownie ocenić sytuację po podwyżkach o 50 pb w czerwcu i lipcu.Jednocześnie pomysł podwyżek o 75 pb wydaje się zanikać i nieco mniej słyszymy o końcowej stopie procentowej Fed w obszarze 3%+. Wszystko to mogłoby się zmienić na następnym posiedzeniu FOMC 15 czerwca, gdyby wykres „kropkowy” pokazał stopy na poziomie 3%+ na koniec 2023 r. Najbliższe spotkanie FOMC jest już za trzy tygodnie.

Co to wszystko oznacza dla dolara? Stabilność na amerykańskich rynkach stóp może przełożyć się na chwilowe nieco niższe poziomy zmienności – m.in. miesięczny spadek zmienności USD/JPY poniżej 10% byłby dobrym znakiem nieco spokojniejszych rynków. Preferowalibyśmy stabilizację nad ostrą korektą szerokiego trendu dolarowego – głównie dlatego, że Fed ma najwięcej powodów do dalszego gwałtownego zaostrzenia stóp procentowych – napisano w raporcie ING.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Uznajemy poziom 102,00 na indeksie dolara DXY jako punkt odniesienia dla tego, czy „greenback” odnotuje dalszą korektę – ale to nie jest oczywiste – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here