Naga MarketsRynek stóp w Wielkiej Brytanii zaczął wyceniać podwyżki stóp procentowych przez Bank Anglii (BoE) po jastrzębich komentarzach gubernatora Baileya w weekend. W wyniku tego kurs funta szterlinga wzrósł z powrotem do poziomu 1,3800 względem dolara. Niemniej jednak ekonomiści z MUFG Banku nadal spodziewają się, że kurs GBP/USD spadnie pod koniec roku ze względu na powolny wzrost gospodarczy i wysoką inflację. „Kabel” spada w środę poniżej poziomu 1,38.

Kurs GBP/USD: agresywny cykl podwyżek stóp BoE nie wystarczy, by umocnić funta – MUFG

Funt szterling nadal nie wykorzystuje w pełni trwającego gwałtownego wzrostu rentowności w Wielkiej Brytanii. Rynek stóp w Wielkiej Brytanii kontynuował wczoraj gwałtowny wzrost, aby wycenić podwyżkę stóp przez Bank Anglii na następnym posiedzeniu politycznym w listopadzie.Przesunęliśmy naszą prognozę dotyczącą terminu pierwszej podwyżki stóp BoE na listopad, kiedy spodziewamy się pierwszej podwyżki o 15 punktów, po której oczekujemy kolejnego ruchu w górę o 0,25 punktu w lutym 2022 r. – napisano w raporcie.

Szybsze tempo podwyżek stwarza pewne ryzyko w górę dla aktualnych prognoz funta. Jednak eksperci z MUFG Banku nadal trzymają się poglądu, że funt prawdopodobnie osłabi się pod koniec roku, biorąc pod uwagę trudniejsze tło spowolnienia globalnego wzrostu, wyższej inflacji i zacieśniających się warunków płynnościowych, które powinny być mniej korzystne dla ryzykownych aktywów i walut o wysokim współczynniku beta takich jak funt.

Większe zacieśnianie BoE z wyprzedzeniem oczekiwań może być również postrzegane jako błąd polityczny, jeśli w konsekwencji tego brytyjska gospodarka zwolni zbliżając się do końca roku, powodując osłabienie funta – podkreślono.

Kurs funta (GBP/USD) nie wyklucza ruchu do 1,3850 – UOB

Październikowe wzrosty pary GBP/USD pozostają solidne, a test 1.3850 jest w zasięgu ręki w nadchodzących tygodniach, sugerują stratedzy FX z Grupy UOB.

W poniedziałek (18 października, spot 1,3765) podkreśliliśmy, że funt prawdopodobnie wzrośnie do 1,3800. Dodaliśmy, że dalsze rozszerzenie do 1.3850 nie jest wykluczone, ale szanse nie są na razie wysokie. Nasz pogląd nie był błędny, mimo że nie spodziewaliśmy się łatwości, z jaką GBP spadł poniżej 1,3800. Siła GBP nadal dominuje dopóki kurs GBP/USD nie spadnie poniżej 1,3720 – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji famur | euro korona norweska | ciech akcje | cena dolara | kurs rubla | kruk giełda | biomed lublin notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here