Naga Markets

Podwyżka stóp procentowych w Nowej Zelandii przechodzi prawie niezauważona. EUR/USD bez siły na odbicieKolejna podwyżka stóp procentowych w Nowej Zelandii przechodzi mało zauważona, chociaż główna stopa wynosi już 3,0 proc. Wczorajsza próba podbicia na EUR/USD była niemrawa – nie udało się nawet podejść w okolice 1,02. To sygnał, że powrót do większej fali spadkowej jest prawdopodobny, a sprawdzenie parytetu (poziomu 1,00) może mieć miejsce jeszcze w sierpniu.

Kolejna podwyżka stóp procentowych w Nowej Zelandii przechodzi mało zauważona, chociaż główna stopa wynosi już 3,0 proc. Rynek zaczyna się koncentrować na tym, że RBNZ jest bliżej, niż dalej zakończenia cyklu (dzisiaj podtrzymano cel na poziomie 4,1 proc. w 2023 r.).W efekcie o wiele bardziej interesującym tematem są znów perspektywy dla polityki FED i generalnie pozycja amerykańskiego dolara również jako tzw. bezpiecznej waluty na czasy globalnego spowolnienia.

Wykres dzienny NZD/USD. Źródło: bossafx.p

Technicznie jesteśmy blisko złamania linii trendu, która jest również ograniczeniem kanału wzrostowego. Jeżeli wsparcia zostaną naruszone to będzie to mocny sygnał w średnim terminie zapowiadający powrót NZD/USD w stronę lipcowych dołków.

Wczorajsza próba podbicia na EUR/USD była niemrawa – nie udało się nawet podejść w okolice 1,02. To sygnał, że powrót do większej fali spadkowej jest prawdopodobny, a sprawdzenie parytetu (poziomu 1,00) może mieć miejsce jeszcze w sierpniu. W takim układzie być może należy rozważać scenariusze złamania dołka z 14 lipca przy 0,9951 i zejścia znacznie głębiej na jesieni.

Wykres dzienny EUR/USD. Źródło: bossafx.p

W krótkim terminie karty rozdaje dolar (dzisiaj zapiski FED, w przyszłym tygodniu sympozjum w Jackson Hole), ale euro jest słabe fundamentalnie i nie ma siły się bronić (swoje robią obawy związane z sytuacją na europejskich rynkach energii w kontekście zbliżającego się okresu jesienno-zimowego).

Zobacz również:

XTB

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereum |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here