Naga MarketsBrexit: Kurs funta do dolaraKurs funta spada w relacji do dolara amerykańskiego nieprzerwanie od pięciu sesji. W tym czasie szterling potaniał o ponad 2 centy, powiększając w ten sposób trwającą już od początku czerwca br. wyprzedaż do niemal 9,5 centa. Tak znaczna deprecjacją sprawiła, że notowania pary walutowej GBP/USD znalazły się na najniższym poziomie od grudnia ubiegłego roku.

Kurs funta najniżej od grudnia 2020 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że wskutek trwającej od minionego piątku deprecjacji, rynek osunął się poniżej linii wyznaczającej dolne ograniczenie równoległego kanału spadkowego, co w naturalny sposób otwierać może drogę do dalszej wyprzedaży szterlinga względem dolara amerykańksiego.GBPUSD Daily

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Ekonomiści HSBC uważają jednak, że potencjał do dalszych spadków kursu funta zauważalnie się zmniejszył. Mimo to, nie oczekują oni rychłego odbicia i powrotu brytyjskiej waluty na ścieżkę wzrostów.

– Spodziewamy się, że kurs GBP/USD będzie poruszał się w bok w krótkim okresie. Naszym zdaniem podwyżka (stóp proc. – red.) 15 pb na posiedzeniu Banku Anglii (BoE) 16 grudnia może nie wystarczyć do pobudzenia funta do wzrostów, gdyż jest ona już wyceniona przez rynek – wskazali ekonomiści w swojej najnowszej projekcji.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: średni kurs korony szwedzkiej | dolary kurs | euro kurs | santander akcje | ceny ropy wti | lotos cena akcji | giełda amrest | biomed lub akcje |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułGameparic prezentuje nowy trailer. Kaiju Commander zmierza na komputery
Następny artykułKurs euro spadnie nawet do 1,07 USD. Wells Fargo stawia na dolara w 2022 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here