Naga MarketsEccles-BuildingNewsy ze świata to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


  • Zdaniem Yellen FED podniesie stopy jeszcze w tym rokuW czwartek wieczorem prezes FED przemawiała w Uniwersytecie w Massachusetts. Mówiła o inflacji i polityce monetarnej. Jej zdaniem podwyżka stóp powinna nastąpić jeszcze w tym roku. Z jej zdaniem zgadza się większość członków FOMC. W tym roku dojdzie jeszcze do dwóch spotkań, oczekiwania rynkowe mówią o 20% szansy na podwyżkę w październiku i 47,2% w grudniu.
yellen-hawkish
Jastrzębia Yellen zaskoczyła rynki
  • Inflacja bazowa w Japonii poniżej zera. Sierpniowy odczyt dotyczący inflacji bazowej CPI w Japonii pokazał, że inflacja znów jest poniżej zera, znajduje się na poziomie -0,1%. jeszcze większy spadek w Tokio (-0,2%) może sugerować, że deflacja będzie nadal przyspieszać.
USDJPYH1
Jen osłabł po wynikach inflacji
  • Wyniki Nike przekroczyły oczekiwania. Firma zajmująca się głównie obuwiem sportowym zarobiła 1,34 USD na akcję, choć rynek oczekiwał wartości w okolicach 1,19 USD. Przychody zwiększyły się o 5,4% w ujęciu rocznym do poziomu 8,4 mld USD (oczekiwano 8,2 mld USD). Sprzedaż wzrosła szczególnie w Chinach o 30% w ujęciu rocznym.
nike
Kondycja Nike od początku roku
  • Volkswagen wybierze nowego CEO. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem jest dotychczasowy CEO Porsche – Matthias Müller. Ma on wsparcie rodziny Porsche kontrolującej Volkswagena, jest w firmie od 40 lat. Dotychczasowy CEO VW zrezygnował po wyjściu na jaw oszustwa firmy przy kontroli wydzielania spalin.
vw
VW zaczyna odrabiać część strat


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here