Naga Markets

kilka japońskich jenówWysiłki Japonii mające na celu powstrzymanie gwałtownych spadków jena poprzez jednostronną interwencję na rynku będą miały jedynie ograniczony wpływ, ostrzega wysoki rangą członek partii rządzącej, po publikacji danych ujawniających, że ostatni spadek waluty spowodował rekordową lukę handlową.

Słabość jena przeszkadza japońskim decydentom

Kurs jena japońskiego spadł w ostatnim czasie w rejon 145 za dolara amerykańskiego, co jest najniższym poziomem od 24 lat, tj. sierpnia 1998 roku i jednym z najniższych od 32 lat, tj. od sierpnia 1990 r.Mimo, że japońscy decydenci w przeszłości faworyzowali słabszą walutę, która sprawia, że eksport jest bardziej konkurencyjny. Teraz jednak martwią się oni o efekt inflacyjny, który będzie miał wpływ na koszt wszystkiego, od jedzenia, po droższe rachunki za media i transport. To też sprawiło, że Bank Japonii przeprowadził w środę kontrolę kursów walut.

Władze Japonii dały więc najbardziej wyraźny sygnał, że nie czują się komfortowo z ostatnimi ostrymi spadkami waluty i przygotowują się do interwencji.

Handluj na rynku walutowym (i nie tylko) razem z NAGA i uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Interwencja nie będzie skuteczna 

Satsuki Katayama, szef komisji badawczej ds. finansowych rządzącej Partii Liberalno-Demokratycznej (LDP), wskazał jednak, że Tokio brakuje skutecznych środków do walki ze spadkami jena i że jednostronne interwencje będą ograniczone.

XTB

– Interwencje walutowe Solo nie będą tak skuteczne w powstrzymywaniu ostrych spadków jena, które są napędzane przez lukę w stopach procentowych między Stanami Zjednoczonymi a Japonią – powiedział Katayama w wywiadzie dla Reutersa.

Niskie stopy proc. ciążą na notowaniach jena

Utrzymująca się wysoka inflacja w Stanach Zjednoczonych i innych krajach zmusiła Rezerwę Federalną do agresywnego podnoszenia stóp procentowych, co dało dolarowi znaczną przewagę w dochodach, która wywołała szalony rajd w stosunku do jego głównych światowych odpowiedników, w tym jena.

Katayama, który jest również byłym urzędnikiem Ministerstwa Finansów (MOF) uważa, że podniesienie ultra niskich stóp procentowych w Japonii będzie trudne ze względu na wpływ, jaki mogłoby to mieć na 550 bilionów jenów (3,84 biliona dolarów) pożyczek bankowych.

Podobnego zdania jest także Yuichiro Tamaka, szef opozycyjnej Demokratycznej Partii Ludowej, który powiedział, że podwyżka stóp przyniesie gospodarce więcej szkody niż pożytku i zamiast tego wezwał do większego wsparcia fiskalnego.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Ostrzeżenie o ryzyku:
Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjna.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara australijskiego do złotówki | gpw notowania | formacje odwrócenia trendu | xtb cena akcji | kurs lewa do złotówki | dom development gpw | ccc cena akcji | gpw echo investment|Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułGalvo S.A. notuje w sierpniu 2022 r. przychody 1,64 mln zł i wzrost o 45,6% r/r
Następny artykułKurs EUR/USD pozostanie w przedziale 0,9950-1,0050 – szacują ekonomiści ING
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here