Naga MarketsPod koniec 1998 roku za baryłkę ropy (amerykańska mieszanka WTI) płacono około 10 dolarów. W 2020 roku tylko w marcu czarne złoto zostało przecenione o ponad 50% i testuje psychologiczne wsparcie 20 dolarów. Czy te może zostać wybite i czy notowania istotnego dla światowej gospodarki surowca powrócą ponownie na wieloletnie minima? Więcej na ten temat w prezentacji „Podwójny szok i nowy porządek na rynku ropy”, którą podczas Invest Cuffs Online przedstawił Bartosz Sawicki, główny analityk TMS Brokers.


Ropa najtańsza od niemal 2 dekad. Nowy porządek na rynku czarnego złota

Prezentacja Bartosza Sawickiego została podzielona na cztery części, w których nakreślono rys historyczny rynku ropy oraz rozwój obecnej sytuacji:

  • Toksyczny związek – 3,5 roku OPEC+
  • Puszka Pandory otwarta – Arabia Saudyjska rusza na wojnę cenową
  • Kto pierwszy mrugnie? – Reakcje kluczowych graczy
  • Podwójny szok – nowy porządek na rynku ropy

Wykład przeprowadzony podczas Konferencji dla Inwestorów online. Spotkanie odbyło się w zastępstwie odwołanego Kongresu Invest Cuffs 2020. Subskrybuj kanał Comparic.pl w serwisie YouTube i bądź na bieżąco.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 31.03.2020
Następny artykułUE: Inflacja CPI spada, a wraz z nią kurs euro do dolara
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here