Naga MarketsPoczątek czwartkowych notowań to 60pkt luka bessy na DAX30, jednak siły podaży wystarczyło na 15 minut sesji. Od 9:15 sesja należała do byków. Pomogło ustanowienie na wykresie formacji podwójnego dna oraz otarcie się na kontraktach o linię trendu biegnącą od października 2014 roku. Wszystkie niemieckie indeksy zakończyły notowania wzrostami DAX30 +1,84% (11559pkt), MDAX +1,38% (20577pkt), SDAX +1,38% (8682pkt), TECDAX +0,7% (1668pkt). Co ważne wzrostom nie przeszkadzała nawet drożejąca para EURUSD.

Sytuacja na niemieckich indeksach zrobiła się arcyciekawa. Mogę przytoczyć tyle samo argumentów za wzrostami co za spadkami:

  • Spadki wspiera słaby wolumen podczas czwartkowej – wzrostowej sesji. DAX oraz kontrakty na DAX doszły do górnego ograniczenia kanału spadkowego. EURUSD wyraźnie ma ochotę na dalszą zwyżkę. Sygnał spadkowy pojawił się na długoterminowych wskaźnikach (m.in. MACD tygodniowy). DAX od ponad miesiąca porusza się w trendzie spadkowym, środowe wyniki sentymentu inwestorów interpretuje się na korzyść niedźwiedzi.
  • Wzrosty wspierają wskaźniki DTOSC. Dzienny dał sygnał do kupna w zeszłym tygodniu a tygodniowy jest mocno wyprzedany. Dzienny MACD zawraca na wzrosty, MDAX już wybił się z kanału spadkowego, w którym się poruszał. Na interwale dziennym w impulsie wzrostowym rozpoczętym od dołka z października 2014 roku brakuje fali 5 wzrostowej.

Na ten moment bardziej przemawia do mnie scenariusz wzrostowy, a prawdziwa walka będzie toczona na wyższych poziomach (między 12000pkt a historycznym szczytem). Uważam, że do poważnych spadków da sygnał Wall Street.

Wykres indeksu DAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału 4H.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału 4H.
Wykres indeksu MDAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu MDAX dla interwału 1D.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here