Naga MarketsMocny poniedziałek na amerykańskich giełdach oraz zgodne z oczekiwaniami odczyty PMI spowodowały optymizm na europejskich parkietach we wtorek. W pozytywnych nastrojach pomagało również osłabiające się euro do dolara oraz od rana notowane po zielonej stronie kontrakty na amerykańskie indeksy.

Wtorkowa sesja na niemieckich indeksach zaczęła się od luk hossy. W przypadku DAX luka wyniosła aż 110pkt, której to luki niedźwiedziom nie udało się naruszyć. Trochę mniej optymizmu było w ciągu dnia na pozostałych niemieckich indeksach MDAX, TECDAX i SDAX również rozpoczęły notowania lukami hossy, ale w porównaniu do DAX30 skromne zwyżki około 0,5% przez większość sesji były raptem utrzymywane. Ostatecznie udało się pozamykać wyżej, ale w większości byki ustawiły ten wynik w końcówce notowań. W głównym indeksie najlepiej radziły sobie akcje spółek energetycznych RWE i E.ON rosnąc około 4%. Najsłabiej znowu Lufthansa -1,89% (o przyczynach słabości spółki pisałem w sobotę). Zamknięcia sesji dla niemieckich indeksach wypadły na poziomie DAX 12123pkt (+1,3%), MDAX 21034pkt (+0,84%), SDAX 8612pkt (+0,85%), TECDAX 1634pkt (+1,25%).

Technicznie na MDAX oraz DAX widać wybicie w górę z klina rozszerzającego, a na mniejszym interwale na kontraktach z trójkąta. Ten piękny obrazek burzy tylko słaby wolumen. Moment wybicia powinien być podparty mocniejszą świecą z wyraźnie większym od pozostałych wolumenem, ale pamiętać należy że trend jest wzrostowy a indeksy napędzane są przez banki centralne więc na tą chwilę jest to tylko wątpliwość. Scenariusz główny to dalszy ruch na północ i wybicie historycznego szczytu na zwiększonym wolumenie i to będzie oznaczało, że jest już fali 5, która może zaprowadzić indeks nawet do poziomu 13300pkt (równość fal 1 i 5). Na wykresie kontraktów przedstawiłem alternatywne oznaczenie. Jeżeli okaże się, że wybicie jest jednak fałszywe to wtorkowy szczyt może być punktem B w korekcie ABC, więc czekałoby nas jeszcze poprawienie dołka z marca. Wiele może zależeć od środowych minutek FOMC, jak rynki zinterpretują je w kwestii podniesienia stóp procentowych i późniejszego zachowania rynków.

DAX FUTURE 1H

Wykres kontraktów na DAX dla interwału 1H.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału 1H.

DAX 1D

Wykres indeksu DAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D.

MDAX 1D

Wykres indeksu MDAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu MDAX dla interwału 1D.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here