Naga MarketsPoczątek wtorkowej sesji nie zapowiadał dramatu, którego byliśmy uczestnikami pod koniec sesji. Kontrakty na DAX przed godziną 9:00 rano śmiały przekroczyły poziom 10000 pkt. i można było oczekiwać na wzrosty. Chiny zakończyły sesję na plusie, a EURUSD spadał. Jednak szybciej niż większość oczekiwała wypełnił się spadkowy scenariusz, o którym pisałem w poniedziałek słowami: “…całość wygląda mocno podażowo. Może po prostu jak coś wygląda jak pies i szczeka jak pies to jest psem.”

Pretekstem do wyprzedaży okazały się kłopoty spółki Volkswagen w związku z przyznaniem się do manipulowania systemami oczyszczania spalin w silnikach Diesla. Wartość giełdowa spółki tylko podczas wtorkowej sesji spadła o 11 mld euro. Wszystkie niemieckie indeksy, podobnie jak większość europejskich solidarnie straciły na wartości. DAX -3,80%, MDAX -2,76%, SDAX -2,00%, TECDAX -2,79%. Wśród spółek DAX30 komplet czerwieni. Liderami spadków, są koncerny motoryzacyjne: VW -19,82%, Daimler -7,02%, BMW -6,02%.

Środa nie zapowiada się lepiej, przed startem sesji pojawił się odczyt PMI z Chin i jest to kolejne potwierdzenie obaw o spowolnienie chińskiej gospodarki. Na wykresie po sesji wtorkowej pojawiła się mocna spadkowa świeca z podniesionym wolumenem. Okolice 9300-9400 powinny wywołać próbę kontry byków, ponieważ w tym miejscu biegnie 4-letnia linia trendu wzrostowego oraz minimum z sierpnia 2015 roku. Na poniższym wykresie kontraktów zaznaczone, są wsparcia i oporu. Najbliższe wsparcia 9500 pkt, 9400 pkt, 9320 pkt. Najbliższe opory 9640 pkt, 9780 pkt.

Wypróbuj brokera FXGrow. Egzekucja zleceń w modelu STP/ECN. Konto DEMO i micro loty na DAX.

Wykres kontraktów na DAX dla interwału H1.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału H1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.

Więcej o DAX m.in. dyskusja inwestorów na www.worldtrader.pl


FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here