Naga MarketsWe wtorek do głosu doszły byki za oceanem, co od razy poprawiło humory w Europie. Wzrosty na Wall Street osiągnęły wartości powyżej 1% wzrostów na indeksach co w środę powinno wpłynąć na początek notowań w Europie. Niemieckie indeksy zakończyły w większości wzrostami DAX +0,56%, MDAX +0,54%, TECDAX +1,03%, jedynie SDAX -0,37%. Na poszczególnych spółkach DAX30 spore odchylenia. Jedna spółka nie zmieniła swojej wartości, a 21 zyskało. Najbardziej Infineon +3,22%, Deutsche Post +2,41%, Deutsche Bank +2,29%, BMW +2,21%. Straciło na wartości 8 spółek z czego najmocniej znowu spółki energetyczne E.ON -6,15%, RWE -3,31% oraz K+S -5,17%.

Technicznie zgodnie z tym co napisałem we wczorajszej analizie. Poziom 10050 wywołał reakcję popytu i DAX skierował się na północ. Jak mocne będzie odbicie to pewnie zależeć będzie od sytuacji na Wall Street, a urosnąć ma szansę nawet do 10600 pkt bez zmiany obecnego sentymentu. Na wykresie dziennym mała świeca typu szpulka, za to ze sporym (jak na ostatnie dni) wolumenem. Na wykresie godzinowym kontraktów wskazałem najbliższe wsparcia i opory. Jeżeli DAX FUTURE poradzi sobie z obecnym poziomem 10280 pkt to kolejnymi celami będą 10400 pkt oraz 10600 pkt.

W środę rozpocznie się posiedzenie FOMC, a decyzje odnośnie stóp procentowych poznamy już w czwartek. W piątek natomiast dzień “trzech wiedźm” zatem do końca tygodnia już nie powinniśmy narzekać na nudę.

Wykres indeksu DAX dla interwału D1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.

Polecam wypróbowanie brokera FXGrow , który udostępnia micro loty na DAX.

Wykres kontraktów na DAX dla interwału H1.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału H1.

FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here