Naga MarketsWtorkowa sesja zdominowana została przez podaż. Jakiekolwiek próby odbicia szybko się kończyły długimi górnymi cieniami na wykresie. Kolejny dzień tematem numer 1 dla rynków była Grecja oraz pytanie wiszące nad rynkami czy nastąpi Grexit? Na plus dla strony popytowej zapisać trzeba utrzymanie się nad linią trendu pomimo zachowania pary EURUSD, która w godzinach popołudniowych przetestowała poziom 1,12. Również kontrakty na indeks S&P500 które schodziły poniżej poziomu 2100pkt nie pomagały bykom na DAX. Ostatecznie sesja zakończyła się spadkami: DAX -0,94% (11328pkt), MDAX -0,7% (20481pkt), TECDAX -0,41% (1690pkt), SDAX -0,09% (8788pkt).

Na wykresach niewiele się zmieniło, DAX na razie utrzymuje się powyżej linii trendu zatem sentyment na wzrostowy może się zmienić w każdej chwili. Wolumen podczas wtorkowej sesji nie był specjalnie duży na indeksie niemieckim dlatego determinacja niedźwiedzi nie jest już tak duża. Na wykresie kontraktów przedstawiłem kanał spadkowy, w którym DAX FUTURE się porusza i jak widać dopiero wyjście z tego kanału górą czyli trwałe wyjście ponad poziom 11800pkt potwierdzi zakończenie obecnej korekty.

Wydarzeniem środy będzie oczywiście decyzja EBC w sprawie stóp procentowych. Decyzja o 13:45, a o godzinie 14:30 konferencja prasowa szefa EBC Mario Dragiego. O ile nikt nie ma wątpliwości, że stopy w górę na pewno nie pójdą to rynki będą wsłuchane w słowa Dragiego szukając wskazówek odnoście Grecji.

Wykres kontraktów na DAX dla interwału 1H.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału 1H.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D.

Więcej o DAX na www.worldtrader.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here