Naga MarketsRaportyRozpoczęliśmy ostatni weekend tego miesiąca, standardowo chcielibyśmy więc Was zaprosić na podsumowanie wolumenów największych brokerów. Raporty podmiotów świadczących usługi handlowe na rynku detalicznym i instytucjonalnym publikowaliśmy przez cały miesiąc na łamach Comparic. Dzisiaj chcemy je skrótowo podsumować i przypomnieć Wam jak rozwijała się sytuacja poszczególnych brokerów.

Tradycyjnie już, dzisiaj przedstawiamy pierwszą część podsumowania. Jutro – również o godzinie 12:00 – pojawi się kolejna. Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje z raportów CLS Group, Alpari Russia, GAIN Capital, Thomson Reuters, FXCM, Saxo Bank oraz ICE.CLS Group

CLS Group w raporcie ze swojej działalności w lipcu 2014 podaje, że miesięczne wolumeny spadły o -9.8%, osiągając poziom 926 174 kontraktów. W czerwcu ich liczba wynosiła 1 027 055. W ujęciu rocznym (w porównaniu do lipca 2013) wartość ta jest niższa o -20.2%.

Co więcej, wartość średnich dziennych wolumenów Grupy wyniosła 5.47bln dolarów amerykańskich. Przekłada się to na spadek o 13.7% w porównaniu z czerwcem (5.45bln). W porównaniu do zeszłego roku wyniki są bardzo spłaszczone – lipiec 2014 przyniósł rezultat lepszy o 0.2% r/r.

Alpari Russia

Wolumeny tradingowe Alpari Russia w trzecim kwartale bieżącego roku zanotowały wyraźne odbicie. Wynik ten na pewno cieszy, szczególnie że w przeciągu ostatnich miesięcy broker notował nieustanne spadki. Przedsiębiorstwo zdradziło, że dzięki wzrastającej zmienności na rynku udało mu się poprawić lipcowe wyniki w stosunku do czerwca o 9% – osiągając obrót na poziomie 97.2 mld dolarów.

W raporcie znalazła się jednak, że największą popularnością cieszyło się zdecydowanie EUR/USD, które wygenerowało prawie 49% całkowitej aktywności handlowej.

GAIN Capital

GAIN Capital w raporcie z lipcowej działalności podaje, że aktywność handlowa w zakresie operacji detalicznych zwiększyła się o 29.3% w ujęciu rokrocznym (średnie dzienne wolumeny na poziomie 8 miliardów dolarów).

W tym samym czasie podmiot zanotował co prawda miesięczny spadek wolumenów instytucjonalnych do poziomu 17.2 mld USD (-29.4% m/m), jednak  w porównaniu z rokiem ubiegłym nadal jest to rezultatlepszy o 12.2%. Dane pokazują, że pomimo trudnych warunków handlowych (niska zmienność, okres wakacyjny), przedsiębiorstwo dzięki swojej zdywersyfikowanej ofercie było w stanie pokonać niekorzystne czynniki.

invest

Thomson Reuters

Ogólna tendencja wśród brokerów nadal spadkowa.
Ogólna tendencja wśród brokerów nadal spadkowa.

Średnie, dzienne wolumeny Thomson Reuters wyniosły w minionym miesiącu 344 miliardy dolarów. Oznacza to spadek o 11% w porównaniu do czerwca (który był bardzo dobrym miesiącem w ujęciu historycznym) – cały czas jest jednak wynik lepszy o 8% w ujęciu rokrocznym.

Warto jednocześnie zauważyć, że od raportu za lipiec Thomson Reuters podaje łączone wyniki ze spółką córką FXall dla wszystkich typów transakcji – spot, kontraktów forward, swpaów, opcji oraz NDFs. Do tej pory raportowane były one niezależnie. Wskaźnik ADV (średni, dzienny wolumen) w przypadku spot tradingu wyniósł 99 miliardy USD, co oznacza spadek o 14% w porównaniu do czerwca.

FXCM

Broker FXCM opublikował swoje lipcowe metryki, głównie skupiając się na dywergencji pomiędzy wolumenami generowanymi przez klientów detalicznych (+3.5% m/m i -32% r/r), a klientów instytucjonalnych (rekordowy poziom 262 miliardów dolarów).

Podobna sytuacja miała miejsce w czerwcu – wtedy wolumeny detaliczne uplasowały się na poziomie 254 miliardów dolarów. 263 miliardy w lipcu wydają się być wynikiem zdecydowanie lepszym, kiedy jednak porównamy je do zeszłego roku widzimy spadek o ponad 32%. Co więcej, średnie dzienne wolumeny handlowe (w ujęciu detalicznym) wyniosły w lipcu 11.4 miliarda USD co przekłada się na sześcioprocentowy spadek m/m i -33% r/r. Średnia dzienna liczba transakcji detalicznych wyniosła 345 589 (-1% m/m).

Saxo Bank

Co do rynku walutowego Saxo Bank kolejny miesiąc z rzędu wygenerował niższe wolumeny. W ujęciu miesięcznym ich wartość okazała się mniejsza o -5.7%,w rocznym natomiast o –20.9%. Oznacza to, że Saxo Bank zbliżył się wyraźnie do najgorszego z notowanych w historii wyników (kwiecień 2013).

Miesięczne wolumeny zamknęły się na poziomie 215 miliardów USD w lipcu (228 miliardów w czerwcu). We wspomnianym przed chwilą kwietniu ogólny wolumen wyniósł 214 miliardów – więc niewiele więcej.

ICE

Intercontinental Exchange na początku miesiąca publikował raport ze swojej lipcowej działalności. Wśród poszczególnych profili aktywności podmiotu znalazł się również rynek walutowy (FX, kontrakty futures i opcje na DXY). W przypadku działalności FX grupa zanotowała wyraźne osunięcia  w ujęciu rocznym oraz miesięcznym.

Średnie dzienne wolumeny (ADV) wyniosły zaledwie 20 tysięcy kontraktów w całym miesiącu. Oznacza to zdecydowany spadek o 48% w ujęciu do roku ubiegłego (39 tysięcy kontraktów) i 37.5% w porównaniu do czerwca 2014 (32 tysiące kontraktów).

Na dzisiaj to wszystko. Drugą część podsumowania wolumenów największych brokerów znajdziecie już jutro na Comparic o godzinie 12:00.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here