Naga MarketsLipiec dobiegł końca, wszyscy najwięksi brokerzy już dawno opublikowali zestawienie swoich czerwcowych metryk, więc standardowo chcielibyśmy zaprosić Was do podsumowanie wolumenów handlowych dużych domów i graczy. Standardowo tekst podzielony jest na dwie części i druga publikowana będzie jutro – również o godzinie 15:00.

Dzisiaj przyglądamy się wynikom KCG Hotspot, DMM Market, GMO Click, CME Group, Monex Group oraz EBS. Czerwiec przyniósł bardzo różne wyniki. Japońscy brokerzy dalej ze sporymi problemami – w przypadku domów amerykańskich i europejskich widoczne są natomiast odbicia po majowych dołkach.DMM Market

MM FX jako pierwszy z dużych brokerów opublikował wolumeny handlowe ze swojej czerwcowej działalnościOgólna wartość obrotu wyniosła 364,8 mld dolarów co przekłada się na wynik o 16% gorszy w porównaniu z majem. Jako, że japońscy handlowcy preferują przede wszystkim trading na crossach z jenem, słabsze wyniki są w pełni wytłumaczalne.

O ile czerwiec przyniósł pewną poprawę dynamiki w przypadku handlu brytyjskim funtem i euro, to jen nadal porusza się w bardzo wąskich zakresach, oferując znikomą zmienność.

GMO Click

GMO Click na pewno nie ma powodów do zadowolenia gdyż zaliczyło spadek 18,5% m/m, co jest potwierdzeniem siły trendu spadkowego na japońskim rynku FX.

GMO Click po DMM Market’s jest drugim azjatyckim brokerem, który notuje gorsze wyniki piąty miesiąc z rzędu – wszystko wskazuje na to, że wkrótce do tej grupy dołączą kolejne podmioty. Jedyny pozytywny wydźwięk tej sytuacji to fakt, że obroty zbliżają się do poziomów notowanych w okresie niskiej zmienność tuż przed wyborem na szefa rządu Shinzo Abe.

Jedna ze spółek zależnych brokera – Click 365 – zanotowała delikatniejsze osunięcie o około 5% (2,8 mld USD).

KCG Hotspot

Po kilku miesiącach słabnącej aktywności rynkowej, wolumeny rynkowe KCG Hotpost w końcu odbiły silniej i w czerwcu zanotowały wzrost o 6,8% m/m.W miesiącu średnia dzienna wartość wolumenu wyniosła 27,544 mld USD w porównaniu do 25,873 mld w maju. Jednakże – podobnie jak inne domy brokerskie – aktywność rynkowa w 2014 jest zdecydowanie niższa od tej w roku ubiegłym. Należy przypomnieć, że metryki Hotspot w czerwcu 2013 były wyższe o 25,4%! ADV dla Q2 2014 wyniosło 26,22 mld dolarów – mniej o 18,6% niż w Q1 i o 21,2% niż w tym samym kwartale rok wcześniej.

invest

CME Group

łączne wolumeny Grupy CME wzrosły o 32.2% (do 14.91 miliona kontraktów) z poziomu 11.28 mln notowanych w maju. Cały czas jednak są to wyniki zdecydowanie gorsze od tych notowanych w zeszłym roku. Czerwiec 2013 przyniósł rezultaty korzystniejsze o 35.1%.

Monex Group

Z dokumentów grupy Monex wynika, że globalne wolumeny FX całej Grupy spadły o około 4% w porównaniu z majem do poziomu 31,5 mld dolarów. Liczba ta jest sumą miesięcznych wolumenów wszystkich spółek zależnych oraz przedsiębiorstw Forex wchodzących w skład Monex.

Broker jest kolejnym przykładem, że japońskie domy tradingowe przechodzą obecnie trudny okres.

EBS

Interbroker ICAP, w raporcie dotyczącym czerwcowych metryk zanotował bardzo poważne spadki. Pośród wszystkich swoich platform, średni dzienny wolumen (ADV) wyniósł 731.1 mld USD, co przekłada się na spadek o 14%w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym (r/r). W stosunku do maja (m/m) obrót wzrósł o 6%.

W przypadku handlu FX na platformie EBS zauważalna jest delikatna poprawa w stosunku do ubiegłego miesiąca (+5% do 776 mld dolarów ADV).Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here