Naga MarketsEUR/USD

 EURUSDDaily

Wczorajsza decyzja FED, a w zasadzie brak decyzji o podwyżce stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, spowodowała duży wzrost kursu EUR/USD. Obecnie znajduje się w pobliżu poziomu oporu 1,1460. Po przełamaniu tego obszaru możemy obserwować atak na sierpniowy szczyt w okolicach 1,17. Jednak dalsze wzrosty stoją pod znakiem zapytania. Jest duże prawdopodobieństwo, że FED w tym roku jednak podniesie stopy, co będzie wspierać amerykańską walutę.

EUR/PLN

 EURPLNDaily

Kurs EUR/PLN dosyć stabilnie zareagował na doniesienia ze Stanów. W najbliższym czasie powinien pozostać w okolicach 4,20 z lekką tendencją do umocnienia się polskiego złotego do euro. Brak podwyżki stóp za oceanem oznacza cały czas dostępny tani kapitał na rynku, na czym powinny zyskiwać rynki wschodzące. Kurs w najbliższym czasie może zejść w okolice 4,1850, gdzie przebiega linia trendu wzrostowego.

USD/PLN

 USDPLNDaily

Dolar amerykański również osłabia się wobec polskiego złotego. Obecnie kurs USD/PLN zmierza w okolice wsparcia 3,6450. Wzrost EUR/USD powyżej 1,15 powinien szybko sprowadzić kurs USD/PLN w okolice dołka z sierpnia, czyli 3,62. Dalszy wzrost kursu głównej pary walutowej może spowodować spadek kursu USD/PLN nawet poniżej 3,60.

CHF/PLN

 CHFPLNDaily

W tym tygodniu obserwujemy lekkie odbicie na parze CHF/PLN, co jest bardziej związane z spadkową korektą na parze EUR/CHF. Wczoraj SNB pozostawił ultra niskie stopy w Szwajcarii i w zasadzie nie zmienił swojej retoryki. Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie obserwowaliśmy mocne osłabienie franka, więc korekta, nawet nieco głębsza, nie powinna dzisiaj. Jednak w dłuższym terminie powinniśmy powrócić do deprecjacji szwajcarskiej waluty. Kurs CHF/PLN ponownie może przetestować poziom 3,82; a nawet 3,80.

S&P 500

 [SP500]Daily

Wtorek i środa były zdecydowanie najlepszymi dniami w Stanach Zjednoczonych. Strona popytowa podbiła wówczas wykres o 44 punkty. Najciekawszym dniem był jednak czwartek. O 20:00 odbyło się posiedzenie FOMC, na którym zdecydowano o niepodniesieniu stóp procentowych w USA. Nie wykluczono jednak podwyżek jeszcze w tym roku. Po wybiciu do poziomu 2020 punktów nastąpiło załamanie wykresu, które kontynuowane jest również dzisiaj. Niemniej jednak S&P 500 zyskuje w tym tygodniu 16 punktów. Niestety słabe odczyty kolejnych danych makro nie napawają optymizmem w kwestii przyszłego tygodnia.

DAX 30

 [DAX30]Daily

Gdyby nie dzisiejsze mocne spadki, można byłoby powiedzieć, że w Niemczech w tym tygodniu nic się nie działo. Przez pierwsze cztery dni notowań zmienność nie przekroczyła 300 punktów, a DAX 30 niemal nie zmienił swojego położenia, pozostając w środku konsolidacji. Dziś jednak niedźwiedziom udało się przerwać 20-okresową średnią kroczącą, a spadek przekroczył już 200 punktów. Zniesione zostało także wsparcie okrągłych 10 tysięcy punktów. Najbliższe wsparcie to 9920 punktów. Jego ewentualne przełamanie, co jednak może nie być najłatwiejszym zadaniem, otworzy drogę do kolejnych 300 punktów wyprzedaży.

FTSE 100

 [FTSE100]Daily

Podobnie jak w USA, sytuacja kreowała się w Londynie. FTSE spadał w poniedziałek, mocno zyskiwał we wtorek i środę, a od wczoraj znów traci. W efekcie indeks znajduje się teraz 25 punktów poniżej zamknięcia ubiegłego tygodnia. Przed niedźwiedziami stoi teraz 20-okresowa średnia krocząca, której przebicie pozwoli na zejście w okolice okrągłych 6 tysięcy punktów. 100 blue chip’ów Londynu pozostaje w samym środku trwającej od trzech tygodni konsolidacji i póki co nie ma żadnych przesłanek, które pozwoliłyby liczyć na mocniejsze wybicie.

NIKKEI 225

 [JP225]Daily

Poniżej zamknięcia ubiegłego tygodnia znajduje się także Nikkei 225. Japoński indeks najbardziej tracił jednak dzisiaj. Przełamana została 20-okresowa średnia, a spadek wyniósł 380 punktów. Nikkei, podobnie jak pozostałe główne indeksy, pozostaje w szerokiej konsolidacji. Najbliższym wsparciem jest poziom 17600 punktów, od którego wykres oddalony jest o 300 pkt. Trudno mówić na razie o przewadze którejś ze stron. Dopóki nie nastąpi wybicie z konsolidacji, sytuacja pozostanie bardzo niejasna. Z pewnością wiele zależeć będzie od danych i nastrojów w Chinach, które najbardziej ciążą tokijskiemu parkietowi.

WTI

 WTIDaily

Ropa WTI pozostaje w dalszym ciągu w długoterminowym trendzie spadkowym. Ostatnie odbicie związane z niższymi zapasami, odczyty poznaliśmy w środę, jest jedynie korektą. Najbliższym poziomem oporu są okolice 48,50 USD; zaś wsparcia 44 USD. W najbliższym czasie kurs powinien konsolidować się  w tym rejonie.

GOLD

 GOLDDaily

Dwa dni kontynuacji zeszłotygodniowej konsolidacji i trzy dni potężnych wzrostów. Tak w skrócie można opisać notowania złota w tym tygodniu. Uncja kruszcu podrożała od środy o 32 dolary. Obronione zostało wsparcie 1100 dolarów, a dodatkowo bykom udało się przełamać dwie średnie kroczące: 20 i 50-okresową. Choć złoto pozostaje w długoterminowym trendzie spadkowym, o czym świadczą nie tylko linie trendu ale także 200-okresowa średnia, to krótkoterminowo kupujący mają jeszcze wiele do zdobycia. Dziś wykres walczy z oporem 1140 USD, który w momencie zniesienia pozwoli na zdobycie kolejnych 20 dolarów. MACD dał sygnał kupna i jest bliski powrotu powyżej zera.


Admiral-Markets-LogoPromocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. Szczegółowych informacji udzielimy mailowo. Piszcie do nas na adres: info@admiralmarkets.pl. Możecie również wypróbować konto demo. Nadal można zapisywać się na rewolucyjny program Mentoring 2.0!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here