Naga MarketsEUR/USD

Para EUR/USD porusza się w szerokim na blisko 800 pipsów kanale wzrostowym. W tym momencie znajdujemy się praktycznie w połowie jego szerokości po odbiciu się pod koniec sierpnia od jego górnego ograniczenia. Najważniejszym wydarzeniem przyszłego tygodnia będzie czwartkowe posiedzenie FOMC podczas którego zapadnie decyzja w sprawie stóp procentowych. Do tego czasu na rynku przeważać będzie niepewność. Najbliższe istotne wsparcie to rejony 1.1060-1.1115.

 EURUSD

EUR/PLN

Od ostatniego tygodnia sierpnia wykres pary walutowej EUR/PLN nie może trwale wyjść poza obszar konsolidacji ograniczonej od góry poziomem 4.2500 a od dołu 4.2000. Wybicie, ale należy podkreślić skuteczne wskaże kierunek w którym cena będzie podążać. Zasięg takiego ruchu powinien zgodnie ze sztuką wynosić 500 pipsów. Jeżeli euro nadal będzie umacniać się w stosunku do dolara, taki sam kierunek obierze para EUR/PLN.

EURPLN

USD/PLN

Polska waluta w tym tygodniu umocniła się w stosunku do dolara amerykańskiego. Z poziomu 3.7807 w poniedziałek zeszliśmy do okolic 3.7189 złotego za jednostkę amerykańskiej waluty. Jeśli strona podażowa będzie dalej systematycznie naciskać, wówczas pierwszy przystanek być w okolicy 3.7105, gdzie znajduje się istotne wsparcie, jeśli i ono zostanie wybite to docelowym rejonem w którym będzie podążał kurs pary walutowej USDPLN będą poziomy 3.6450-3.6390. Dużo oczywiście zależeć także będzie od czwartkowej decyzji Fedu.

 EURPLN

S&P 500

Główny indeks USA konsolidował się niemal przez cały tydzień. Niemniej jednak aktualnie S&P znajduje się 20 punktów ponad zamknięciem z końca poprzedniego tygodnia. Najbliższymi ograniczeniami konsolidacji są wsparcie 1940 oraz opór 1970. MACD dał sygnał kupna, jednak póki co nie widać przewagi popytu.

 [SP500]Daily

FTSE 100

Dobry początek i słaby koniec. Tak w skrócie można by było opisać notowania FTSE z tego tygodnia. Za brak odbicia na północ można obwinić opór poprzedniego szczytu, który zatrzymał stronę popytową na poziomie 6270. Teraz byki zmuszone są do obrony krótkiej linii trendu, budowanej od 25 sierpnia. Londyński indeks zyskał w tym tygodniu 90 punktów.

 [FTSE100]Daily

DAX 30

Bardzo podobnie jak w Wielkiej Brytanii wyglądała w tym tygodniu sytuacja w Niemczech. 30 frankfurckich blue chipów rosło do środowego otwarcia, a następnie nastąpiło oberwanie wykresu, zatrzymane na linii trendu wzrostowego. DAX 30 wciąż jednak znajduje się 160 punktów powyżej zamknięcia z poprzedniego tygodnia, a MACD daje dobre prognozy na przyszły tydzień.

 [DAX30]Daily

NIKKEI 225

Dużo lepiej niż zachodnie indeksy radził sobie w mijający tygodniu Nikkei. 225 największych spółek z tokijskiego parkietu zyskiwało przez cztery ostatnie sesje, choć niepewności nie brakowało. Wzrost wyniósł prawie 500 punktów, jednak o wybiciu z konsolidacji na razie nie może być mowy. Sygnałem istotnej przewagi strony popytowej będzie dopiero przebicie oporu 19140 zbieżnego z 200-okresową średnią kroczącą, a do tego jeszcze bardzo daleko.

 [JP225]Daily

WTI

Konsolidacja to również jedyne słowo jakim można opisać ostatnie kilka dni na rynku ropy naftowej. Po wybiciu sprzed dwóch tygodni trudno mówić o przewadze kogokolwiek. WTI straciła wobec zeszłego piątku niecałe dwa dolary na baryłce. Jeżeli niedźwiedzie chcą myśleć o powrocie na minima w okolicy 38 dolarów będą najpierw musiały przełamać wsparcie 44,5 oraz 20-okresową średnia kroczącą.

 WTIDaily

GOLD

Choć cały tydzień na wykresie złota charakteryzował się naprzemiennymi uderzeniami w górę i w dół, to zdecydowanie więcej udało się zyskać podaży. Uncja kruszcu w ciągu tych pięciu sesji potaniała o 20 dolarów. Teraz jednak sprzedający mają przed sobą silne wsparcie okrągłych 1100 dolarów. Przejście przez ten poziom pozwoli na kolejne 15 dolarów wyprzedaży, która wobec przeciągającej się na całym rynku towarowym bessy i spowolnienia gospodarczego w Chinach wydaje się całkiem prawdopodobna.

GOLDDaily


Admiral-Markets-LogoPromocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. Szczegółowych informacji udzielimy mailowo. Piszcie do nas na adres: info@admiralmarkets.pl. Możecie również wypróbować konto demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here