Naga MarketsEUR/USD

Sytuacja na parze walutowej EUR/USD po odczycie Non-Farm Payrolls nie uległa większej zmianie. Pomimo gorszych od oczekiwań danych o nowych etatach dolar umocnił się w związku z danymi o stopie bezrobocia, która okazała się najniższa od kwietnia 2008 roku. Obecnie znajdujemy się na poziomie 1,1126. Przebicie w dół tego poziomu może spowodować spadek w okolice 1,10, najbliższy istotny opór natomiast to 1,1435.

EURUSD

EUR/PLN

Na wykresie pary EURPLN od dwóch tygodni kurs znajduje się w konsolidacji pomiędzy poziomami 4,20 a 4,25. Wybicie z tej konsolidacji wskaże przynajmniej krótkoterminowy kierunek w którym będzie poruszać się ta para walutowa. W przypadku wyjścia górą z tego prostokąta targetem będą okolice 4,30, a następnie styczniowe szczyty. Jeśli z kolei złotówka zacznie się umacniać względem euro, wówczas kurs będzie zmierzał w okolice 4,15, pod warunkiem, że upora się również z linią trendu wzrostowego.

EURPLN

USD/PLN

Umacniający się dolar wyprowadził kurs USDPLN w rejony 3,79-3,80. Poziomy te stanowią jednocześnie silny opór, który już kilkakrotnie powstrzymał stronę popytową przed dalszym marszem na północ. Na wykresie tygodniowym możemy dostrzec flagę, czyli formację kontynuacji trendu. W związku z czym bardziej prawdopodobny jest dalszy scenariusz wzrostowy. Pokonanie górnego ograniczenia tej figury może skutkować testem tegorocznych szczytów czyli okolic 3,95 PLN za jednego dolara amerykańskiego. Najbliższe silne wsparcie to rejony 3,60-3,65.

USDPLN

S&P 500

Przez cały tydzień na S&P 500 mieliśmy okazję zobaczyć tylko jedną dobrą sesję – tę w środę. Poniedziałek rozpoczął spadki, które dodatkowo pogłębione zostały we wtorek. W środę bykom udało się odzyskać przewagę, która zakończyła się w czwartek, kiedy na wykresie wyrysowana została wymowna szpulka. Dziś, w związku z tym sygnałem technicznym, a także dużo gorszym od prognoz odczytem NFP znów przeważa podaż, która atakowała dziś okolice 1910 punktów. Warto jednak dodać, że sygnałem kolejnej poważnej wyprzedaży może być dopiero przebicie minimów z tego tygodnia.

[SP500]Daily

 FTSE 100

Również w Londynie najgorszy był wtorek. FTSE stracił wówczas 235 punktów. W środę bykom udało się odrobić większość strat, jednak w czwartek na wykresie pojawiła się spadająca gwiazda, która sprowokowała dzisiejsze straty. W rezultacie 100 blue chip’ów z Wielkiej Brytanii straciło w sumie 150 punktów. Niedźwiedziom jednak nie udało się, przynajmniej na razie, zaatakować wsparcia 6 tysięcy punktów, a więc sytuacja jeszcze nie jest tragiczna.

[FTSE100]Daily

 DAX 30

W szerokiej, 500-punktowej konsolidacji znajduje się wykres DAX’a 30. Indeks stracił w tym tygodniu nieco ponad 200 punktów. Choć MACD jest bliski wskazania sygnału kupna, to sytuacja jest jednak bardziej złożona. Dopiero wybicie w którąś stronę z konsolidacji będzie mogło oznaczać obranie kierunku przez rynek i to i tak nie na długo – zarówno ponad oporem jak i poniżej wsparcia, w odległości około 250 punktów, położone są kolejne silne opór i wsparcie. Sytuacja jest zatem wyjątkowo niepewna.

[DAX30]Daily

NIKKEI 225

Od 200-okresowej średniej kroczącej i oporu w okolicach 19150 punktów odbił się w poniedziałek japoński Nikkei. Od tego czasu stronie podażowej udało się obniżyć wartość głównego indeksu Tokio o niemal półtora tysiąca punktów. Niedźwiedzie walczą teraz o przełamanie wsparcia 17700, które pozwoli na atak na kolejne 540 punktów i wyrównanie niemal ośmiomiesięcznego minimum.

[JP225]Daily

WTI

Choć jeszcze w poniedziałek strona popytowa kontynuowała wzrosty, to od 1. września sytuacja na ropie naftowej się uspokoiła. Rynek nieco się konsoliduje w granicach zniesienia fibo 38,2 i 50-okresowej średniej kroczącej. Granica 50 dolarów za baryłkę czarnego złota wydaje się póki co nie do pokonania, przede wszystkim z uwagi na potężną nadpodaż ropy na rynku. Sygnałem ewentualnej próby powrotu na minima będzie przebicie wsparcia 44,5 USD.

WTIDaily

 GOLD

Dwa dni wzrostu, trzy dni spadku, tak w skrócie można opisać mijający tydzień na rynku złota. W sumie kruszec potaniał w tym tygodniu o niecałe 17 dolarów na uncji. Istotnym jest fakt, że niedźwiedziom udało się powrócić poniżej średnich 20 i 50-okresowej. Dziś podaż przełamała wsparcie 1120 USD i ma otwartą drogę do ugrania kolejnych 10 dolarów.  Niemniej jednak dopiero przełamanie tego poziomu oznaczać będzie mogło głębszą wyprzedaż. Za niedźwiedziami dodatkowo przemawia MACD, który dał sygnał sprzedaży.

GOLDDaily


Admiral-Markets-LogoPromocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. Szczegółowych informacji udzielimy mailowo. Piszcie do nas na adres: info@admiralmarkets.pl. Możecie również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here