Naga MarketsCzy Pozycje dużych graczy pozwoliły zarobić w minionym tygodniu?
Czy Pozycje dużych graczy pozwoliły zarobić w minionym tygodniu?

Po krótkiej przerwie spowodowanej reorganizacją pracy redakcji powracamy do publikacji cotygodniowych podsumowań pozycji dużych graczy. Z pewnością będą one nieco odbiegać od formy do jakiej Was przyzwyczailiśmy, jednak liczymy, że rozpoczęta współpraca z serwisem FxWatcher pozwoli nam sprostać Waszym wymaganiom. Zacznijmy więc od omówienia opublikowanych w minionym tygodniu propozycji dużych graczy.


Ten tydzień na pewno nie dostarczył tylu emocji co poprzedni, jednak wciąż był tygodniem zauważalnej zmienności na rynkach. Większość głównych par walutowych wyrysowało widoczne górne i dolne cienie, pozostawiając niewiele miejsca na korpusy tygodniowych świeczek. Liczba propozycji umieszczonych w dziale Pozycje dużych graczy… cóż, również nie powala – jest ich zaledwie pięć. Przyjmujemy z pokorą gromy, którymi w nas ciskacie i obiecujemy solidną poprawę w kolejnych tygodniach! 😉

Te artykuły również Cię zainteresują
Danske Bank

Poniedziałkowe propozycje przygotowane przez analityków Danske Bank rozczarowują. Reakcja EUR/USD oraz EUR/GBP co prawda miała miejsce i można pokusić się o stwierdzenie, że bank poprawnie wyznaczył kierunek przyszłych zmian. Ba! Sprawni traderzy mogli zarobić w obu przypadkach omówionych w rekomendacji. Jednak fakt braku testu najbliższych oporów oraz niewielki stosunek zysku do ponoszonego ryzyka (zakładam tu warunki idealne tj. wejścia na wyznaczonych poziomach oraz wyjścia na ekstremach) powodują, że z pewnością propozycji Danske nie można uznać za okazję.

Poniedziałkowa propozycja Danske
Poniedziałkowa propozycja kupna EUR/USD przygotowana przez analityków Danske

Lloyds Bank

Mieszanie radzili sobie specjaliści Lloyds Bank. Wtorkowa publikacja zawierała co prawda setupy techniczne, lecz brakowało w niej jasno określonych poziomów wejścia i wyjścia przez co trudno traktować ją jako rekomendację w pełnym tego słowa znaczeniu. Mimo wszystko, byczy pogląd Lloyds Bank na EUR/USD musiał spotkać się z rzeczywistością gdy para pod koniec tygodnia znalazła się niżej niż znajdowała się w momencie publikacji komentarza.

Całkiem sprawnie natomiast Lloyds Bank poradził sobie z GBP/USD. Kupując kabla w momencie publikacji komentarza mogliśmy zaksięgować zysk nawet w wysokości 115 pips (ponownie – zakładam warunki idealne). Wtorkowa analiza dostępna jest w tym miejscu.

Wtorkowa propozycja Lloyds Bank mogła być zyskowna pod warunkiem sprzedaży w odpowiednim momencie. Mimo to nawet w piątkowy wieczór nadal bylibyśmy kilkadziesiąt pips in plus
Wtorkowa propozycja Lloyds Bank mogła być zyskowna pod warunkiem sprzedaży w odpowiednim momencie. Mimo to nawet w piątkowy wieczór nadal bylibyśmy kilkadziesiąt pips in plus

Zapisz się na bezpłatny trial FxWatcher i sprawdź, że warto śledzić dużych graczy na bieżąco!

Citi

Ciężko jednoznacznie ocenić analizę USD/CAD przygotowaną przez analityków Citi. Z pewnością dyktowana ona była przez byki, bo jak możemy przeczytać, bank pozostaje w długich pozycjach na tej parze. Mimo to, na wykresach wyznaczono strefy oporu, które… zadziałały. Z pewnością niemałą pomocą było czwartkowe spotkanie krajów OPEC, które doprowadziło do znacznego umocnienia się cen ropy naftowej, wspierając tym samym CAD. Nie traktując dosłownie analizy Citi i mając na uwadze wyznaczone przez specjalistów opory mogliśmy liczyć nawet na 200 pips zysku z krótkich pozycji (ponownie, zakładając warunki idealne!).

usdcaddaily-2Credit Suisse

Należy to przyznać – najlepsza rekomendacja w tym tygodniu. Można stwierdzić więcej – idealna rekomendacja sprzedażowa dla AUD/USD przygotowana przez analityków Credit Suisse. Bank przyznał, że ustawił zlecenia oczekujące na poziomie 0,7710 na popularnym wśród traderów aussie. Para dzień po opublikowaniu rekomendacji dotarła do wspomnianego poziomu, przetestowała go, a następnie podążyła w kierunku wskazanym przez analityków. Zaznaczony przez bank poziom 0,7600 został nieco przekroczony, jednak nie zmienia to faktu, że wchodząc na poziomie z rekomendacji zaksięgowaliśmy zysk 110 pips w ciągu dwóch dni.

AUD/USD z zaznaczonymi momentami wejścia/wyjścia podyktowanymi przez analityków Credit Suisse
AUD/USD z zaznaczonymi momentami wejścia/wyjścia podyktowanymi przez analityków Credit Suisse

Staramy się jak najlepiej dopasować zawartość działu do Twoich potrzeb. Jeśli masz pomysł jak moglibyśmy ulepszyć Pozycje dużych graczy – zostaw komentarz 😉Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here