Naga MarketsLiczba publikowanych rekomendacji w naszym dziale sukcesywnie rośnie. Miniony tydzień był tygodniem względnie spokojnym makroekonomicznie. Wysoką zmienność odnotowaliśmy na walutach z Antypodów – NZD oraz AUD. Jak to przełożyło się na Pozycje Dużych Graczy?


UBS

AUD/USD przetestowało okolice 0,7600 i pod koniec tygodnia znalazło się kilkadziesiąt pips wyżej.

Ciekawą prognozę opublikowali analitycy UBS twierdząc, że przyszłość dolara australijskiego upłynie raczej pod znakiem byka. W obszernej publikacji przekonywali o roli jaką odgrywają ceny surowców na wycenę AUD. I choć pierwsza część tygodnia na AUD/USD przepełniona była spadkami, to już jego końcówka zdecydowanie należała do byków. Nieocenioną rolę odegrał tu prezes RBA, który w dość jastrzębi sposób wypowiedział się na temat przyszłości waluty swojego kraju. Mimo wszystko, dzięki argumentom UBS można było zawrzeć intratne pozycje na crossach AUD.

Credit Suisse

O AUD/USD pisali również analitycy Credit Suisse. Jak przekonywali we wtorek: Para jest na drodze do osiągnięcia poziomu ostatnich lokalnych szczytów o okolicy 0,7759/79 będącymi równocześnie górnym ograniczeniem konsolidacji w której przebywa AUD/USD. Wybicie tych szczytów prawdopodobnie doprowadzi do testu kluczowego oporu w okolicy 0,7835/50 – szczytu z 2016 roku oraz jednocześnie zniesienia 38,2 impulsu spadkowego na przestrzeni czerwca 2014 i stycznia 2016. Dopiero pokonanie tego oporu dostarczy miejsca na wykresie do zaatakowania okolic 0,8163 a następnie 0,8453/83. Krótki opis zawierające kluczowe informacje dotyczące par walutowych czy indeksów został opublikowany w specjalnym raporcie Credit Suisse, udostępnionym w usłudze FxWatcher.

Citi

Można powiedzieć, że jak co tydzień największą liczbą opublikowanych rekomendacji mogą pochwalić się analitycy Citi. Codzienne propozycje transakcji Citi wykorzystywane są w eksperymencie prowadzonym przez mnie na forum Comparic. Choć liczba propozycji była w tym tygodniu całkiem spora, to jednak pod koniec tygodnia w portfelu znajdują się zaledwie dwie pozycje. Jedną z nich jest… short na AUD/USD.

Niestety, zaproponowana w środę sprzedaż australijczyka po cenach rynkowych z nadzieją, że ten dotrze w najbliższych dniach do okolic 0,7400 na piątkowym zamknięciu rynku przynosiła stratę w wysokości 42 pips.

Sytuację ratuje raportowana na forum długa pozycja na USD/JPY. Otworzona na początku lutego pozycja kupna zarabia odrobinę więcej niż traci obecnie AUD/USD. Efektem tego jest stan, w którym saldo rachunku testowego oscyluje wokół zera.

Ostatania świeca wskazuje na brak zdecydowania rynku co do przyszłego kierunku USD/JPY. Czy wzrosty będą kontynuowane?

W trakcie tygodnia pojawiły się również inne propozycje Citi. Niestety, żadna z nich nie została wypełniona. Mowa tu choćby o zleceniach oczekujących na EUR/USD czy NZD/USD. Bank chciał podpiąć się pod trend wynikły z ostatnich działań RBNZ. Niestety, korekta wzrostowa nie dosięgnęła poziomu zlecenia, a para znajduje się obecnie niemal 50 pips niżej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here