Naga MarketsPodsumowanie kolejnego tygodnia pozycji dużych graczy rozpoczniemy od sprawdzenia jak się mają pozycje otworzone na podstawie rekomendacji opublikowanych na początku miesiąca. Następnie przejdziemy do omówienia pozycji z minionych dni. Czy Rajd Świętego Mikołaja pomógł dużym graczom?


Citi

Zanim przejdziemy do omówienia minionego tygodnia, powróćmy myślami do rekomendacji analityków Citi opublikowaną 29 listopada. Wówczas bank zalecał nam krótką sprzedaż AUD/USD z rejonu 0,7550. Wskazywałem również na możliwy setup jeden do jeden na wykresie dziennym. Mimo kolejnych dni AUD/USD nie zdołało pokonać ograniczenia 0,7500. Jak na razie ta pozycja wciąż na zero: audusddailyKolejną, wciąż aktywną pozycją Citi jest long na NZD/USD. Rekomendowana 30 listopada pozycja w pewnym momencie zarabiała już powyżej 150 pips, jednak okolice 0,7200 okazały się zbyt silnym oporem dla byków. Jeżeli jeszcze nie przesunęliście zleceń zabezpieczających na poziom breakeven, być może jest to dobry pomysł na nadchodzący tydzień. nzdusddailyPozostając przy NZD/USD, analitycy Citi zwiększyli 6 grudnia swoją ekspozycję na tej parze. Informowali wówczas o ponownym wejściu w longi, tym razem z poziomu 0,7100. Poziom docelowy dla nowej pozycji to 0,7270. Mimo piątkowych spadkó NZD/USD obie pozycje banku są na plusie.


Komentarze makroekonomiczne, setupy techniczne i wiele innych materiałów znajdziesz w bazie FxWatcher – skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego >>>


Ostatnią pozycją Citi był short na EUR/USD. Analitycy banku proponowali w miniony wtorek wejście w krótkie pozycje na głownej parze walutowej z poziomu 1,0850. Ta strategia sprawdziła się znakomicie – większa zmienność towarzysząca ostatniej decyzji monetarnej EBC uruchomiła zlecenia oczekujące i jeszcze w tym samym dniu mogliśmy cieszyć się z zaksięgowania 250 pips zysku.

eurusddailyCredit Suisse

Nieco mniej szczęścia do EUR/USD mieli w tym tygodniu analitycy Credit Suisse. Dzień przed rekomendacją Citi, zalecali oni poszukiwania sygnału wejścia w krótkie pozycje w strefie 1,0625/75. Proponowany przez bank poziom stop loss miał znaleźć się tuż nad 1,0695.

Nawet jeżeli ktoś dostrzegł sygnał sprzedaży tej pary i tak był skazany na stratę. EUR/USD zatrzymało się nieco ponad 150 pips powyżej rekomendowanego przez Credit Suisse poziomu stop loss.

eurusdh4Problematyczna w ocenie może być pozycja z 6 grudnia, gdy Credit Suisse namawiał do sprzedaży AUD/USD. Całość publikacji nie rekomenduje w żaden sposób wejścia w shorty, a przedstawia raczej strategię banku, lecz kopiując jej założenia pod koniec tego tygodnia bylibyśmy na niewielkim plusie.

Analitycy poprawnie przewidzieli co się będzie dziać w kolejnych dniach. AUD/USD zgodnie z założeniami banku zaczęło konsolidować poniżej 0,7500 wybijając ten poziom na zaledwie kilka pips. I tutaj tkwi problem. Nie wiemy czy bank ustawił swoje zlecenia zabezpieczające dokładnie na 0,7500 czy tuż ponad tym poziomem. Kopiując zagranie Credit Suisse również pozwoliłbym sobie na nieco większy margines błędu i ustawił stop loss 10-15 pips powyżej wskazywanego przez bank poziomu. Przyjmując taką wersję wydarzeń możemy uznać, że short na AUD/USD jest wciąż w grze.

audusdh4Inne ciekawe publikacje:

TD Securities

Kanadyjski bank podzielił się czterema scenariuszami przed ostatnią decyzją monetarną BoC. Bank of Canada pozostawił główną stopę procentową bez zmian, jednak całe oświadczenie było dość jastrzębie na co zwracaliśmy uwagę już chwilę po publikacji. Obietnica utrzymania stopy overnight na poziomie 0,5% doskonale wpisuje się w ostatni ze scenariuszy TD Securities. Zakładał on sprzedaż USD/CAD do okolic 1,3170. Poziom USD/CAD na piatkowym zamknięciu? 1,3176.

Saxo Bank

Swoje scenariusze, tym razem na cały rok 2017 przedstawili analitycy Saxo Bank. Dziesięć krótkich akapitów może zaskakiwać, lecz ocenę ich poprawności będziemy mogli przeprowadzić dopiero za kolejne 12 miesięcy 😉Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here