Naga MarketsW minionym tygodniu pojawiło się kilka wyraźnych rekomendacji walutowych przygotowanych przez analityków takich banków jak Citi, Morgan Stanley czy Deutsche Bank. Czy śledząc pozycje poszczególnych dużych graczy mogliśmy liczyć na zysk? Poniżej znajduje się zestawienie wszystkich pozycji, które mogły zostać otwarte na podstawie publikowanych w dziale rekomendacji.


Deutsche Bank

Podsumowanie rozpoczynamy od propozycji analityków Deutsche Bank, którzy w poniedziałek 28 listopada zachęcali do sprzedaży EUR/JPY. Początkowo wszystko wskazywało na to, że propozycja banku przyniesie spodziewane zyski – sprzedaż pary w okolicach minimum poprzedniej świecy spowodowała, że poniedziałek mogliśmy skończyć z zyskiem rzędu 60 pips.

Kolejne dni przyniosły jednak dalsze umocnienie się EUR w stosunku do jena, a spadki pojawiły się dopiero w ostatni piątek. Można dywagować nad sensem propozycji Deutsche Banku i próbować racjonalizować tę krótką pozycję faktem ewentualnego przesunięcia poziomu stop loss na breakeven. To było oczywiście możliwe, jednak wydaje się, że sprzedaż EUR/JPY miała mieć charakter długoterminowy. Efekt końcowy po tygodniu trzymania pozycji to nieco ponad 160 pips niezrealizowanej do tej pory straty…

Jak dotąd sprzedający powstrzymali test 122,00. Para testuje natomiast inny równy poziom - 121,00. Czy EUR/JPY zacznie w końcu zniżkować?
Jak dotąd sprzedający powstrzymali test 122,00. Para testuje natomiast inny równy poziom – 121,00. Czy EUR/JPY zacznie w końcu zniżkować?

Citi

Citi to kolejny bank, który nie docenił słabości jena. Lub siły amerykańskiego dolara. Analitycy banku radzili 29 listopada krótką sprzedaż USD/JPY argumentując swoją rekomendację zwiększoną liczbą sprzedających umiejscowionych w okolicy poziomu 113,00. Faktycznie, wskazany przez Citi poziom stanowił opór dla kupujących, lecz nie na długo. Po początkowym cofnięciu się wykresu o nieco ponad 50 pips, kupujący po raz kolejny zaatakowali doprowadzając do realizacji poziomu stop loss. Wynik tej transakcji to około -120 pips:

usdjpydailyW tym samym artykule analitycy Citi rekomendowali sprzedaż AUD/USD tłumacząc swoje niedźwiedzie nastawienie ciekawą sytuacją techniczną. Para jak dotąd nie dotarła do wspomnianego przez bank poziomu. Warto jednak monitorować sytuację na AUD/USD ponieważ okolice 0,7550 zbiegają się z ekspansją 100% pierwszej fali korekty ostatnich spadków.audusddaily


Komentarze makroekonomiczne, setupy techniczne i wiele innych materiałów znajdziesz w bazie FxWatcher – skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego >>>


Trzecią propozycją Citi która pojawiła się w tym tygodniu na naszym portalu było kupno NZD/USD z poziomu 0,7050. O zamiarach Citi informowaliśmy, gdy cena znajdowała się jeszcze 70 pips powyżej rekomendowanego poziomu kupna. Dzień po ukazaniu się artykułu NZD/USD przetestowało okolice 0,7050 i rozpoczęło wzrosty. Obecnie para znajduje się 90 pips powyżej poziomu wskazanego przez analityków Citi, a kształt piątkowej świecy (długi biały korpus, niewielki górny knot) wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo kontynuacji wzrostów. nzdusddaily

Inne ciekawe rekomendacje

Morgan Stanley

W piątek analitycy banku pochwalili się zrealizowaniem zysku na GBP/JPY w wysokości 1500 pips. Jak zaznaczyli w swoim komentarzu, wciąż wierzą w wzrosty GBP. Morgan Stanley poszukuje okazji do wejścia zarówno na GBP/JPY (które od momentu publikacji komentarza zdążyło wzrosnąć kilkadziesiąt pips) jak również na EUR/GBP. Cały tekst komentarza dostępny tutaj.

Lloyds Bank

Konsolidacja EUR/USD wciąż trwa i zdaniem analityków Lloyds Bank trwać będzie do momentu potwierdzonego przebicia okolic 1,0750. Bank, który w minionych tygodniach całkiem trafnie przewidział wzrosty GBP wciąż wierzy w spadki EUR/USD i wskazuje na poziom 1,000 jako ostateczne wsparcie.

Nomura

Analitycy Nomura stają w opozycji do swoich kolegów z Citi i przekonują, że wzrosty na USD/JPY wciąż są możliwe. Wyznaczają strefę wsparcia i zaznaczają, że będą szukać okazji do kupna pary.

Danske Bank

Analitycy Danske dołączają do swoich kolegów z Morgan Stanley i publikują swoje top trades na przyszły rok. Wśród par na które stawia Danske w 2017 roku znalazło się AUD/USD, EUR/JPY czy egzotyczne EUR/CZK. Wszystkie propozycje duńskiego banku można znaleźć w tym miejscu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDywidenda = zysk? Czas na spekulacje o przyszłorocznych dywidendach?
Następny artykułJak grać na opcjach waniliowych? Wpływ zmienności.
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here