Naga MarketsMiniony tydzień był prawdopodobnie najsłabszym tygodniem jeśli chodzi o twarde pozycje dużych graczy. Co rozumiem przez to pojęcie? Od jakiegoś czasu prowadzę Dziennik na forum Comparic w którym opisuję każdą pozycję zajętą na podstawie publikowanych w dziale rekomendacji. W minionych dniach udało mi się otworzyć zaledwie jedną nową pozycję. Jaką? Zapraszam do lektury podsumowania tygodnia pozycji dużych graczy!


W minionym tygodniu moją uwagę zwróciły zaledwie dwie rekomendacje bankowe. Nie oznacza to oczywiście, że dział świecił pustkami. Przełom stycznia i lutego to dwa duże wydarzenia związane z bankami centralnymi. W środę śledziliśmy publikację minutek FOMC oraz najnowszą decyzję Amerykanów w sprawie tamtejszych stóp procentowych, w czwartek zaś… cóż, przeżywaliśmy Super Czwartek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ciekawą okazała się publikacja analityków BNP Paribas. Badając raporty COT, bank wyznaczył w prosty sposób silne oraz słabe waluty ostatnich dni stycznia. Analitycy zachęcali do krótkich pozycji na GBP/NOK, GBP/AUD czy GBP/SEK. Jak obecnie przedstawia się sytuacja na proponowanych parach? GBP/SEK spadło o ponad 1100 pips (liczone do ceny Ask), GBP/NOK odnotowało jeszcze większa spadki – aż 1600 pips. Sprzedając GBP/AUD tuż po publikacji BNP Paribas, na piątkowym zamknięciu mogliśmy odnotować zysk przekraczający 460 pips. Nieźle.

Po raz kolejny banki udowadniają więc, że można osiągać pokaźne zyski nie przykładając przesadnej uwagi do analizy technicznej. Jedyne co może smucić, to fakt, że nie zawarłem tych pozycji w moim eksperymencie przeprowadzanym na forum. Zasady testu są jednak wyraźne, a brak wskazania jednoznacznego poziomu stop loss przez analityków BNP Paribas w mojej ocenie dyskwalifikował te pozycje z mojego testu.

Drugą wartą uwagi propozycją była piątkowa rekomendacja Citi. Analitycy banku ponownie zaskoczyli formą i zachęcali do złożenia zlecenia oczekującego buy stop na USD/JPY. Propozycje Citi idealnie wpisują się w założenia mojego testu, dlatego takie zlecenie pojawiło się na mojej platformie. Jeszcze tego samego dnia nastąpiło jego wypełnienie i po piątkowym zamknięciu handlu pozostajemy… stratni.

Long na USD/JPY traci obecnie 23 pipsy – niedużo, zwłaszcza biorąc pod uwagę piątkową publikację payrolls, które solidnie potrząsnęły dolarem. Para pozostaje w dość szerokim kanale o lekkim, negatywnym nachyleniu. Wydźwięk ostatniej świecy dziennej nie napawa optymizmem, choć należy pamiętać o poziomie 112,00 jako dość silnym wsparciu.

Jak radzili sobie duzi gracze w styczniu?

Pierwszą pozycję w ramach mojego eksperymentu otworzyłem na początku stycznia. Przez cały miesiąc otworzyliśmy zaledwie 8 transakcji, które jednak w ponad 60% przypadków przyniosły zysk. Średni zysk przewyższa wysokość średniej straty co przy tak wysokiej skuteczności wejść powoduje, że cała strategia oparta wyłącznie na publikowanych na Comparic rekomendacjach dużych graczy ma szanse zarabiać w długim terminie.

Szczegółowe statystyki, w tym również wysokość zysku z całego miesiąca umieściłem w prowadzonym przeze mnie dzienniku na forum – serdecznie zapraszam do zapoznania się z wszystkimi otwartymi pozycjami i porównania ich z własnymi wykresami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here