Naga MarketsPo przerwie spowodowanej przedłużonymi pracami konserwacyjnymi na portalu, ponownie wracamy do podsumowań tygodnia pozycji dużych graczy. Przypominam również, że cykl można śledzić na żywo na naszym forum, gdzie codziennie staram się informować pozostałych użytkowników o efektach pozycji walutowych zajmowanych na podstawie opublikowanych na Comparic rekomendacji bankowych. Jak wyglądał miniony tydzień pod tym względem?


Citi

W ciągu ostatnich dni mieliśmy do czynienia z zaledwie dwoma rekomendacjami analityków Citi. Na całe szczęście obie propozycje banku okazały się całkiem trafne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczesnym popołudniem 24 stycznia opublikowana została bycza rekomendacja USD/JPY, w której analitycy banku przekonywali do długich pozycji na tej parze. Umiejscowienie zleceń oczekujących okazało się być nieco kontrowersyjne – o czym informowałem w wątku na forum. Koniec końców, zlecenie kupna USD/JPY nie zostało zrealizowane (zabrakło około 30 pips), choć para rozpoczęła silniejsze wzrosty. Tak jak prognozowali analitycy Citi.

Drugą propozycją banku, była krótka sprzedaż GBP/USD. Para dość szybko przekroczyła rekomendowany przez analityków poziom sprzedaży na 1,2550 i dość długo utrzymywała się w strefie strat. Mimo początkowych problemów, pod koniec tygodnia mogliśmy już zaobserwować pierwsze papierowe zyski z sprzedaży kabla. Piątkowe publikacje makroekonomiczne z USA nieco ograniczyły popyt na dolara i obecnie pozycja otworzona w zgodzie z wytycznymi Citi traci około 6 pips.

Najbliższe, techniczne wsparcie dopiero w okolicy 1,2420

Codzienne komentarze makroekonomiczne, setupy techniczne oraz rekomendacje zapewnia usługa FxWatcher. Skorzystaj z darmowego okresu próbnego i wykorzystaj przewagę na rynku!

Credit Suisse

Najlepiej zarabiającą pozycją w portfelu jest długa pozycja na USD/JPY zainspirowana rekomendacją analityków Credit Suisse z 24 stycznia. Wóczas, bank przekonywał do swojego niedźwiedziego nastawienia do japońskiego jena. Efektem tego była nowa pozycja, która pod koniec tego tygodniu zarabiała… niebagatelne 192 pipsy.

Wciąż aktywna jest pozycja rekomendowana tydzień temu przez Citi. Analitycy banku zachęcali wówczas do krótkiej sprzedaży EUR/USD. Choć pozycja w najgorszym momencie traciła aż 70 pips, to pod koniec tego tygodnia mogliśmy dostrzec pierwsze papierowe zyski. Obecnie short na EUR/USD traci około 3 pips.


Zapraszam do śledzenia cyklu Pozycje dużych graczy na forum Comparic. W stworzonym przeze mnie dzienniku transakcyjnym sprawdzam na rachunku demo skuteczność publikowanych na Comparic rekomendacji walutowych dużych banków inwestycyjnych. Po pierwszym tygodniu eksperymentu uzyskaliśmy zadowalający wynik 349 pips!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here